ایران داروهای ضد سرطان انحصاری ساخت

ایران داروهای ضد سرطان انحصاری ساخت

شرکت دانش بنیان ارسطو زیر مجموعه شرکت اوه سینا برای اولین بار در خاورمیانه موفق به کشف ۱۰ ماده موثره داروهای سرطانی شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۳ آبان ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ، این داروها در ایران و امریکا به ثبت رسیده و تولید میشود همچنین این شرکت موفق به کشف ۴۶ داروی بیولوژیک و حساس دیگر شده که در حال پیگیری برای موافقت اصولی و مجوز فروش تجاری می باشد.

Image result for پرفسور «خشایار کریمیان» وساخت داروی ضد سرطان"

بنیان‌گذار این شرکت پرفسور «خشایار کریمیان» از شیمی‌دان‌های برجسته جهان با همکاری مجموعه دانشگاهی ایران و حمایت دولت‌ موفق به بومی سازی حساس‌ترین داروهای جهان شده است و زمانی این موفقیت‌ها چشمگیر می‌شود که بدانیم هزینه تحقیقات کشف هر ماده موثره داروی سرطانی ۶۰۰ میلیون دلار و هر داروی بیولوژیک ۲ میلیارد دلار می باشد.

با توجه به سیاستهای دولت ایران و حمایت از دانشمندان داخلی ، صنعت داروی ایران در سالهای آتی از واردات بی نیاز می‌شود. به گفته دکتر نمکی وزیر بهداشت ایران، داروهای ایرانی از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار هستند و شرکت‌های دارویی توان بالایی برای صادرات دارو به سایر کشورها دارند.

همچنین باید خاطر نشان کرد بر اساس رتبه بندی موسسه آماری بین المللی (SJR)، ایران جهش فوق العاده‌ای را در صنعت داروسازی داشته است به طوری که ‌رتبه ایران در علم داروسازی طی دو دهه اخیر ازجایگاه ۴۹ به جایگاه ۸ در بین کشورهای جهان و اول منطقه در سال ۲۰۱۸رسیده است، و با توجه به کشفیات شرکت ارسطو این احتمال می‌رود که جایگاه ایران به جمع پنج کشور اول دنیا برسد .

‌با این تفاسیر بزودی باید ایران را جز قدرت‌ های تراز اول صنعت داروسازی دنیا به حساب آورد.

پاسخ دادن