ایران نایب رییس مجمع بانک توسعه اسلامی شد

در چهل و چهارمین اجلاس سالانه هیأت عامل بانک توسعه اسلامی، جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب رئیس اول بانک برای اجلاس سال آینده آن انتخاب شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، چهل و چهارمین اجلاس سالانه هیأت عامل بانک توسعه اسلامی با حضور مدیران ارشد و وزرای اقتصادی و توسعه کشورهای عضو، رؤسا و نمایندگان سازمان‌های مالی و اقتصادی بین المللی از تاریخ ۱۶ لغایت ۱۷ فروردین ماه سال جاری در مراکش برگزار شد که از سوی ایران نیز هیأتی از وزارت امور اقصادی و دارایی به سرپرستی معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی این وزارتخانه در نشست فوق شرکت داشت.

در این اجلاس، رئیس و نواب رئیس چهل و پنجمین اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی که قرار است سال آتی در جده عربستان سعودی برگزار شود، انتخاب و حسب انتخاب کمیته هیأت عامل بانک توسعه اسلامی، عربستان سعودی به عنوان رئیس و جمهوری اسلامی ایران و پاکستان نیز به عنوان نواب رئیس اول و دوم چهل و پنجمین اجلاس این بانک انتخاب شدند.

کشورهای مزبور تا پایان اجلاس سال بعد، عهده دار این سمت خواهند بود. این انتخاب در شرایط کنونی موفقیت درخوری در حوزه دیپلماسی اقتصادی دولت محسوب شده که فرصت‌های جدیدی را پیش روی کشورمان باز خواهد کرد.

پاسخ دادن