ایران کامبوج را درهم کوبید

تیم های ایران و کامبوج از ساعت ۱۹:۰۰ به مصاف هم رفتند و این بازی با پیروزی ۱۰-۰ ایران به پایان رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، تیم ملی با ۱۰ گل از سد تیم کامبوج گذشت و با توجه به این که دراگان اسکوچیچ در ترکیبش تغییراتی را به وجود آورده بود و خود کامبوج هم حریف بزرگی نبود،‌ نسبت به اتفاقات این دیدار نمی توان استدلال های فنی محکمی داشت و به همین دلیل از زوایای دیگری به بررسی این بازی می پردازیم…

همان طور که پیش بینی می شد دراگان اسکوچیچ ترکیب تیم ملی را برای تقابل با کامبوج دچار تغییراتی کرد و به برخی بازیکنان تیم ملی استراحت داد. ترکیب تیم ملی از لحاظ چینش نفرات نسبت به دیدار قبلی چهار تغییر را تجربه کرد. امیر عابدزاده جای علیرضا بیرانوند را درون دروازه گرفت، مرتضی پوررعلی گنجی زوج خط دفاعی ایران را به همراه شجاع خلیل زاده تشکیل داد، علیرضا جهانبخش در سمت چپ زمین جایگزین وحید امیری ای شد که مصدوم است، پس از انتقادات فراوان از حاج صفی، عزت الهی جای این بازیکن را در میانه میدان گرفت و سامان قدوس هم جایگزین سردار آزمون شد تا تیم ملی با تک مهاجم در این دیدار به میدان رود.

منتظر تغییراتی عجیبی مقابل عراق نباشید

اسکوچیچ در بازی امروز می توانست تغییرات بیشتری را در تیمش به وجود می آورد و حداقل در پست دفاع راست بازیکنان دیگری را تست می کیرد تا شاید به نتایج مطلوبی می رسید چرا که تیم ملی در بازی های قبلی نشان داد که نمی تواند به خوبی از فلانک ها و سانتر از جناحین استفاده کند اما ظاهرا دراگان نسبت به فکراتش مطمئن است و با ترکیبی که امروز راهی میدان کرد، قصد داشت بازیکنان اصلی اش را آماده و در شرایط مسابقه نگه دارد و با توجه به این که تیم ملی قبل از مسابقات بازی دوستانه ای نداشته،‌ بازیکنان اصلی تیم به هماهنگی بیشتری برسند. برای تیم ملی این یک بازی دستگرمی عالی بود. صادق محرمی که این اواخر خیلی کم در باشگاهش بازی کرده بود، باز هم در جناح راست بازی کرد تا مشکل کمبود بازی اش حل شود، سامان قدوس با بچه ها هماهنگ تر شد، مهدی پایش را برای گلزنی به عراق گرم کرد و مهره هایی مثل سردار آزمون و احسان حاج صفی و علیرضا بیرانوند هم استراحت کردند. باید از روحیه حرفه ای سردار آزمون هم تقدیر کرد. شاید اگر هر مهاجمی جای او بود، دلش می خواست با توجه به ضعف حریف، بازی کند و آمار گل های زده اش را بالا ببرد اما سردار با درک این موضوع که تک اخطاره است و با یک لحظه غفلت بازی با عراق را از دست می دهد، طرح دراگان را پذیرفت و قید باز کردن دروازه کامبوج را زد. به هرحال هم دست و پای بچه ها حسابی گرم شد، هم آنهایی که کمتر بازی کرده بودند، روحیه گرفتند و هم خوشبختانه بدون تلفات به بازی بزرگ رسیدیم.

با این شرایط اگر مصدومیت ها را کنار بگذاریم،‌ برای بازی با عراق پیش بینی می شود تیم ملی نسبت به بازی با بحرین بیشتر از یک یا دو تغییر را تجربه نکند و این تغییرات هم مربوط به خط دفاعی و خط هافبک تیم ملی خواهد بود. جایی که ممکن است عزت الهی از ابتدا به جای حاج صفی بازی کند و پور علی گنجی هم وارد ترکیب تیم شود

قبل از این دیدار  با توحه به لیست نفرات پیش بینی می شد آرایش ابتدایی تیم ملی ۱-۳-۲-۴ باشد و مهدی طارمی در نوک حمله، سامان قدوس، جهانبخش و علی قلی زاده پشت او بازی کنند اما در مقاطع زیادی از بازی تیم ملی آرایش ۳-۳-۴ داشت و سامان قدوس به جای این که نقش یک بازیکن پشت مهاجم یا وینگر را داشته باشد،‌ نقش یک هافبک شماره ۸ را بازی کرد.

پاسخ دادن