اینترنت ملی، دروغی بزرگ است

وزیر ارتباطات: اینترنت ملی دروغی بزرگ است و شبکه ملی اطلاعات با اینترنت ملی تفاوت دارد و چیزی جای اینترنت را نمی‌گیرد.

وزیر ارتباطات: اینترنت ملی دروغی بزرگ است و شبکه ملی اطلاعات با اینترنت ملی تفاوت دارد و چیزی جای اینترنت را نمی‌گیرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ آذر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از شبکه خبر، محمد جواد آذری جهرمی در آیین پایانی جشنواره کودک آنلاین افزود: همیشه این دغدغه در ذهن والدین بوده است که چگونه محتوا‌ها و تولیدات فرهنگی را کودکانشان استفاده کنند.

وی گفت: در کشور‌های دیگر وقتی روی یک اسباب بازی مثبت ۱۲ نوشته می‌شود آن را برای بچه ۶ ساله نمی‌خرند، اما این فرهنگ در کشور ما شکل جا نیفتاده است.

وزیر ارتباطات گفت: اگر کسی بچه‌ای در خانه داشته باشد و بخواهد تلویزیون نگاه کند شبکه پویا را در اختیار او می‌گذارند چرا که به محتوای آن اعتماد دارند، اما اگر کودکی بخواهد در فضای مجازی برود چه باید بکند؟

وزیر ارتباطات گفت: عصر تلویزیون به معنای عام بخواهیم یا نخواهیم رو به افول و عصر فضای مجازی رو به رشد است.

وی اینترنت را به معنای اکسیژن جامعه دانست و گفت: قطع کردن اینترنت به معنای قطع کردن اکسیژن است و در بیان این واقعیت‌ها نباید لکنت زبان داشت، اما در موضوع قطع اینترنت شاید شاهد تصمیم‌های موقتی باشیم که این‌ها پیش می‌آید.

وی گفت: اینترنت ملی دروغی بزرگ است و آنقدر آن را جا انداختند که برای حل کردن آن، زمان نیاز است و شبکه ملی اطلاعات از اینترنت ملی متفاوت است و هیچ چیز جای اینترنت را نمی‌گیرد.

ذری جهرمی با تاکید براینکه، بایستی هنر داشته باشیم و اجازه بدهیم فضا با زبان حال حاضر عرضه شود، گفت: ایجاد زیست بوم مبحثی بود که ما می خواستیم آن را اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه، امروز سکوهایی وجود دارد که می توانند محتواهای مختلف را عرضه کنند، حلقه دوم را محتوا دانست و افزود: اینجا حضور هنرمندان را می طلبید و جشنواره کودک آنلاین در واقع همان حلقه دوم بود. ما شرایط را برای افرادی که علاقمند هستند ایده شان را به محصول تبدیل کنند، آماده خواهیم کرد.
وزیر ارتباطات افزود: حلقه سوم نیز آماده سازی والدین است تا در فضای مجازی بر فرزندان شان نظارت داشته باشند. توسعه سیستم نظارت والدین و ترویج فرهنگ استفاده از فضای مجازی را با کمک سازمان جوانان و ثمن های فعال در کشور آغاز کردیم و در آینده آن را توسعه خواهیم داد. اکنون ۵۰ ثمن در حال انتقال این مفاهیم در مدارس هستند.
وی ادامه داد:۳۱ هسته استانی تشکیل می دهیم و این جشنواره را به شکل استانی پیش خواهیم برد و هیچ ایده و خلاقیتی نباید از قلم بیفتد.

آذری جهرمی با تاکید براینکه، ما باید شرایط رشد خلاقیت را فراهم کنیم، ادامه داد: با این محصولات به بازار خودمان فکر نمی کنیم و بخشی از حرکت شتابدهی فراهم کردن شرایط برای کسب سهم جهانی است که امیدواریم به زودی جشنواره بین المللی کودکآنلاین را برگزار کنیم.

سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این آئین با تاکید براینکه، ایجاد زیرساخت ها توسط دولت از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: زمانی که ما در معاونت علمی ریاست جمهوری به فناوری های نرم فکر می کنیم، نقش دولت در درست کردن زیرساخت های مربوط به زیست بوم کاملا به چشم می آید.

وی اظهارکرد: ما به عنوان دولت نمی توانیم وارد محتوا شویم اما باید زیرساخت را برای این کار را مهیا کنیم.

پاسخ دادن