اینتل پروژه‌‌‌های توسعه تراشه مودم ۵G را استارت می‌زند

براساس اخبار منتشرشده از سوی منابع آگاه، اینتل قصد دارد فصل دوم سال ۲۰۱۹ میلادی، پروژه‌هایی را برای توسعه و تولید انبوه تراشه‌‌ی مودم ۵G آغاز کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از دیجی تایمز، به گزارش منابعی که با تأمین‌کنندگان تایوانی قطعات زیرساختی تراشه‌ها در ارتباط هستند، اینتل پروژه‌هایی را با همکاری شرکت‌های تأمین‌کننده‌ی قطعات برای توسعه و تولید انبوه تراشه‌ی مودم ۵G در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز خواهد کرد.

منابع آگاه معتقدند که پروژه‌های مهندسی در امتداد فعالیت‌های قبلی اینتل در کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ مطرح شده‌اند. اینتل در کنگره جهانی موبایل، قطعات RF تراشه‌ی مودم ۵G خود را به‌نمایش گذاشت.

به‌نظر می‌رسد طبق اعلام منابع مطلع، اینتل برای رقابت با شرکت‌هایی همچون کوالکام و حتی مدیاتک، وارد توسعه‌ی تراشه‌های مودم ۵G شده است تا بلکه بتواند تأمین تراشه‌ی مورد نیاز گوشی‌های آیفون نسل بعدی اپل را برعهده بگیرد. با این وجود، باتوجه‌به عوامل متعددی از قبیل یکپارچه‌سازی نامتقارن، پیچیدگی طراحی تراشه‌ی مودم ۵G و تست‌های نهایی (FT) با مدت زمان طولانی برای تست مجتمع سازی تراشه (packaging-level)، بعید به‌نظر می‌رسد که اینتل تا سال ۲۰۲۰ میلادی بتواند وارد تولید انبوه تراشه‌های مودم ۵G شود.

باتوجه به اینکه هنوز تولید گوشی‌های آیفون قدیمی ادامه دارد، درنتیجه تقاضای تراشه‌‌ی مودم اینتل برای استفاده در گوشی‌های آیفون ۸ و آیفون ۷ در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹ میلادی کماکان ادامه خواهد داشت. تأمین‌کنندگان تایوانی قطعات زیرساختی تراشه‌ها نیز به وضعیت تولید تراشه برای گوشی‌های هوشمند نسل بعدی آیفون که قرار است در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شود، توجه نشان می‌دهند.

پاسخ دادن