اینستاگرام جاسوس دوربین های تلفن همراه!

فیس بوک بار دیگر به اتهام جاسوسی از کاربران اینستاگرام از طریق استفاده غیر مجاز از دوربین های تلفن همراه مورد شکایت قرار گرفته است.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۵ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ، این گزارش در ماه ژوئیه منتشر شد و نشان می دهد که اینستاگرام حتی به هنگام غیرفعال بودن دوربین های آیفون از آنها استفاده کرده است.

فیس بوک این گزارش ها را تکذیب کرد و گفته است و گوشی های آیفون را به دلیل ایجاد اعلان های دروغین دسترسی اینستاگرام به دوربین مقصر دانست. در شکایتی که روز پنجشنبه در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو ثبت شد ، کاربر اینستاگرام نیوجرسی ، بریتانی کوندیتی ادعا می کند که استفاده از دوربین ها کاملا عمدی است و به منظور جمع آوری “داده های سودآور و ارزشمند در مورد کاربران انجام می شود. “

گفتنی است سایتهای Instagram و Facebook با به دست آوردن اطلاعات بسیار خصوصی کاربران خود ،اطلاعات ارزشمندی از آنها جمع آوری کنند. فیس بوک از اظهار نظر در این باره خودداری کرد. در شکایت ماه گذشته ، فیس بوک متهم شد که از فناوری شناسایی چهره برای برداشت غیرقانونی داده های بیومتریک بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام خود استفاده کرده است. فیس بوک این ادعا را رد کرد و گفت که اینستاگرام از فناوری تشخیص چهره استفاده نمی کند.

پاسخ دادن