اینفوگرافیک ذخایر طلای جهان ۲۰۱۹

اینفوگرافیک ذخایر طلای جهان ۲۰۱۹
اقتصادبرتر

یک تم معمولی در علم اقتصاد این است که «هر که صاحب طلاست قانون را وضع می‌کند». آمارهای جدید شکاف بزرگی را بین بالاترین و پایین‌ترین دارندگان ذخایر طلای جهان ۲۰۱۹ نشان می‌دهد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از Gold.org، از سال ۲۰۱۰، بانک‌‌های مرکزی کشورها فروش طلا را متوقف کرده و شروع به ذخیره سازی آن کردند. چون طلا یک عامل کنترل کننده عدم اطمینان‌های اقتصادی و نوسانات نرخ ارز عمل می‌کند، این اقدام بانک‌های مرکزی به خوبی نشان می‌دهد که کدام کشورها بیشتر از همه قادر به مقابله با طوفان‌های اقتصادی هستند. در این اینفوگراف،ذخایر طلای جهان ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار می‌گیرد:

طبق داده‌های Gold.org، آمار صندوق بین المللی پول نشان می‌دهد که ایالات متحده با فاصله زیاد بیشترین ذخایر #طلای جهان ۲۰۱۹ را در اختیار دارد، پس از آمریکا، آلمان و خود صندوق بین المللی پول در جایگاه دوم و سوم ذخایر طلای جهان ۲۰۱۹ قرار گرفته‌اند. دو رقیب اصلی آمریکا، یعنی روسیه و چین، در جایگاه ششم و هفتم ذخایر طلای جهان قرار گرفته‌اند.

چین و روسیه مشتاق‌ترین خریداران طلا در سال‌های اخیر هستند.

گرچه چین بزرگترین تولید کننده #طلا است، ذخایر طلای چین نسبت به رقبای آن بی رمق است، مخصوصا وقتی که با اندازه اقتصاد مقایسه می‌شود.
اخیرا قیمت جهانی طلا افزایش یافته است، مخصوصا به دلیل مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین. چین بر بازارها هراس افکنده است و سرمایه‌گذاران را به یافتن بهشت‌های امن سوق داده است.

پاسخ دادن