اینفوگراف: بزرگترین خودروسازان جهان کدامند؟

اینفوگراف: اتحاد خودروسازان ایتالیا، آمریکا و فرانسه

استاتیستا نوشت: فیات کرایسلر (FCA) روز چهارشنبه مذاکرات مربوط به ادغام با پژو S.A را تأیید کرده است ، حرکتی که می تواند سومین تولید کننده بزرگ خودرو در جهان باشد. 

تهران – اقتصادبرتر – ۸ آبان ۹۸

در صورت ادغام خودروساز ایتالیایی-آمریکایی با خودروساز فرانسوی، شرکتی به ارزش ۴۷ میلیون دلار شکل می گیرد که تازه اندازه آن در حد سومین خودروساز ژاپن یعنی هوندا خواهد شد.

یچارد هیلجرت از تحلیلگران ارشد مورینگستر اوایل ۲۰۱۹ اظهار نظر کرده بود که ترکیب FCA [فیات-کرایسلر] با PSA [پژو-سیتروئن] از لحاظ «حجم تولید» معنا می دهد. این دو اتحاد در جمع سالانه ۹ میلیون دستگاه خودرو تولید می کنند، و در صورت ادغام می توانند رقیب گروه خودروسازی فولکس واگن، تویوتا و اتحاد رنو-نیسان باشند. نقطه قوت این اتحاد هم بخش خودروهای کوچک بازار اروپا و آمریکای جنوبی خواهد بود.

پژو-سیتروئن برنامه ریزی کرده است که تا سال ۲۰۲۳ به بازار آمریکا بازگردد، ادغام با فیات-کرایسلر این فرصت را به خودروساز فرانسوی می دهد.

از نظر ارندت الینگهورست Arndt Ellinghorst تحلیل گر ارشد اِوِرکُر Evercore نیز در یادداشتی ترکیب فیات کرایسلر با پژو-سیتروئن را منطقی تر از اتحاد با رنو-نیسان تشخیص داده و معتقد است با پژو-سیتروئن، شاهد رفتاری منطقی تر از لحاظ صنعتی و نحوه تخصیص سرمایه خواهیم بود.

 به گفته ناظران ، فیات کرایسلر به دنبال شریک زندگی برای رفع چالش های این صنعت بوده و تمرکز سنگین تری بر روی وسایل نقلیه الکتریکی می گذارد ، که برای خودروسازان به معنای سرمایه گذاری های اساسی است.

Infographic: The World's Largest Car Manufacturers | Statista

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن