اینفوگراف- هزینه ۶۴۴ میلیارد دلاری آمریکا برای مبارزه با چاقی

اینفوگراف- هزینه 644 میلیارد دلاری آمریکا برای مبارزه با چاقی
اقتصادبرتر

فوربس نوشت:  شاید جای تعجب نباشد که طبق تحقیقات انجام شده ، ایالات متحده مجبور است بیشترین پول را برای مبارزه با چاقی خرج کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ مهر ۹۸

نایل مک کارتی نوشت:چاقی بیشترین فشار مالی را بر روی سیستم های مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان قرار داده است؟

افراد چاق معمولاً با مراجعه به مراکز درمانی خاص ، اقامت در بستری و اقدامات جراحی ، بیشتر از خدمات مراقبت های بهداشتی استفاده می کنند ، و همه اینها باعث افزایش هزینه های درمانی می شود. OECD اظهار می دارد که افراد دارای چاقی ۲٫۴ برابر بیشتر از افراد دارای وزن سالم ، دارای بستری طولانی تر در بیمارستان هستند و نیاز به درمانی پرهزینه تر و پیچیده تر دارند. به عنوان مثال ، اضافه وزن مسئولیت ۷۰٪ از کل هزینه های درمانی دیابت ، ۲۳٪ هزینه های درمانی بیماری های قلبی عروقی و ۹٪ برای سرطان ها را بر عهده دارد. به طور متوسط ، درمان بیماری های ناشی از چاقی به طور متوسط ۸٫۴٪ از کل هزینه های مراقبت های بهداشتی در کشورهای عضو OECD را انجام می دهد.

پیش بینی می شود که چاقی به طور متوسط ​​سالانه از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۵۰ سالانه ۶۴۴ دلار برای سرانه بهداشت آمریکا هزینه کند – یعنی ۱۴٪ کل هزینه های بهداشتی ایالات متحده. برای مقایسه ، هزینه مالی “فقط” از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۵۰ در شمال مرز کانادا ۲۹۵ دلار تعیین شده است (۱۱٪ کل هزینه ها) در حالی که در انگلستان ، این رقم ۱۸۸٫۵۰ دلار برای سرانه (۸٪ از کل هزینه ها) است.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن