اینفوگراف-کاهش تمایل چینی ها برای خرید طلا

اینفوگراف-کاهش تمایل چینی ها برای خرید طلا

بلومبرگ نوشت: خریداران و سرمایه‌گذاران چینی اشتهای خود را برای طلا در سال جاری از دست داده اند و امید چندانی برای بهبود این وضعیت در ۲۰۲۰ وجود ندارد چون کند شدن رشد اقتصادی و قیمت‌های بالاتر هزینه های مصرف کنندگان را کاهش می دهد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ مهر ۹۸

شرکت متالز فاکس پیش بینی می کند مصرف جواهرات در سال جاری میلادی ۴ درصد کاهش یابد و به حدود ۶۶۰ تن برسد و تقاضا برای سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰ درصد پایین بیاید و به حدود ۲۴۰ تن برسد.

رشد اقتصادی در بزرگترین مصرف کننده طلای دنیا کند شده است. پیش بینی رسمی ۶ تا ۶.۵ درصد رشد اقتصادی پایین ترین حدی است که ثبت شده و ۶.۲ درصد گزارش شده در سه ماهه دوم سال جاری میلادی پایین ترین حد از ۱۹۹۲ تا به امروز است.

کاوالیس گفت:« شرایط اقتصادی در کشور بر مصرف جواهرات تأثیر می گذارد. طولانی شدن جنگ تجاری و افزایش قیمت داخلی غذا باعث شده مصرف کنندگان محتاط تر هزینه کنند».

Gold and Silver Casting at the Perth Mint

نشانه های پیشرفت در مذاکرات تجاری چین و آمریکا سهام آمریکا و اوراق بهادار خزانه داری را در روز جمعه بالا برد ولی سرمایه گذاران همچنان در مورد رسیدن به یک قرارداد تردید دارند.

عامل دیگری که به تقاضا آسیب می رساند ضعف یوان است. در حالی‌که خریداران چینی از خرید طلا سر باز می زنند، سرمایه گذاران در سراسر جهان در حال ذخیره این فلز گرانبها هستند که باعث شده قیمت آن در سال جاری ۱۶ درصد افزایش یابد و ماه گذشته به ۱۵۵۷.۱۱ دلار در هر اونس برسد. این قیمت بالاترین حد طی ۶ سال گذشته است.

واردات طلای چین به شکل طلای چکش کاری نشده، ۴۲ درصد از فوریه تا اوت ۲۰۱۹ نسبت به همین دوره در سال گذشته کاهش یافت و به ۵۶۱ تن رسید.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن