اینفوگراف: کاهش هزینه انرژی های تجدیدپذیر

statista نوشت: جهان هنوز تا تولید تمام برق مورد نیاز خود از طریق منابع تجدیدپذیر فاصله دارد، اما ارقام تحت پوشش «دنیای ما در داده» نشان می‌دهد که حداقل وقتی صحبت از هزینه به میان می‌آید، مطمئناً همه چیز در مسیر درستی حرکت می‌کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر در سال ۲۰۱۰، تولید یک مگاوات ساعت برق از فتوولتائیک خورشیدی به طور متوسط ​​۳۷۸ دلار هزینه داشت. این بدون تأثیر هیچ گونه کاهشی است که ممکن است در برخی مناطق قابل اعمال باشد. تا سال ۲۰۱۹، این هزینه به تنها ۶۸ دلار کاهش یافت – ارزان‌تر از هسته‌ای و زغال‌سنگ و تنها کمی عقب‌تر از کارآمدترین گزینه‌ای که در این نمودار از نظر اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت – باد خشکی. انرژی بادی، چه در خشکی و چه فراساحلی، از سال ۲۰۱۰ شاهد کاهش هزینه ها بوده است، در حالی که روش های شناخته شده هسته ای و زغال سنگ یا افزایش قیمت داشته اند یا فقط کاهش جزئی داشته اند.

این تفاوت در قیمت برای افزایش و پذیرش سریع منابع انرژی تجدیدپذیر در آینده بسیار مهم است، و اثرات آن در حال حاضر مشاهده شده است: “این قیمت نسبی است که برای تصمیم گیری در مورد نوع قدرت مهم است. نیروگاه ها ساخته می شوند آیا کاهش قیمت انرژی های تجدیدپذیر برای تصمیمات سازندگان واقعی نیروگاه ها در سال های اخیر مهم بوده است؟

پاسخ دادن