این مقام های روس از سمتشان عزل شدند

رسانه‌های روسیه گزارش داده‌اند رئیس‌جمهور این کشور علاوه بر فرمانده نیروی هوایی روسیه، سه مقام دیگر این کشور را از سمت‌هایشان عزل کرده است.

تهران- اقتصاد برتر- ۵ مهر ۹۶

 «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه، ژنرال «ویکتور بونداروف»، فرماندهی نیروی هوایی روسیه را از این سمت عزل و وی را از ارتش اخراج کرده است.

طبق گزارش خبرگزاری ایتارتاس، پوتین در حکمی که روی وب‌سایت اطلاع‌رسانی دولت روسیه قرار داده شده عزل ژنرال «بونداروف» را اعلام و ژنرال «پاول کوراشنکو»، معاون اول وی را به عنوان فرمانده موقت نیروی هوایی روسیه منصوب کرده است.

رئیس‌جمهور روسیه، سه مقام دیگر این کشور را نیز از سمت‌هایشان عزل کرده است. معاون فرماندهی ناوگان روسیه در دریای سیاه، رئیس سازمان مسئول همکاری‌های بین‌المللی و کمک‌های انسان‌دوستانه و یکی از مقام‌های وزارت کشور روسیه دیگر نفراتی هستند که با حکم پوتین برکنار شده‌اند.

بر اساس اطلاعات خبرگزاری «تاس»، چهار مقام برکنار شده (بونداریف، گلیبوا، کولیکوف و آرنین) پیش از این بعنوان سناتور در شورای فدراسیون (سنای) روسیه برگزیده شده اند. در نتیجه انتخابات پارلمانی ۱۰ سپتامبر، ۱۷ تن از نمایندگان برگزیده شده در شورای فدراسیون باید از سمتهای اجرایی خویش در کشور برکنار شوند و ۶ تن دیگر نیز باید مجوز از قوه مقننه را برای ادامه فعالیت خویش بدست آوردند.

پاسخ دادن