بارش باران و بادهای شدید در تهران و ۲۸ استان

سازمان هواشناسی از رگبار باران، رعدو برق و وزش بادهای شدید در تهران و ۲۸ استان کشور خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  سازمان هواشناسی، امروز (جمعه) در برخی نقاط آذربایجان غربی و شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، لرستان، چهارمحال و بختیاری شاهد رگبار باران و گاهی رعد و برق هستیم. همچنین در استان‌های فارس، اصفهان، جنوب یزد، کرمان، شمال هرمزگان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران، گلستان و شرق گیلان شاهد رگبار باران خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، دمای هوا از فردا (شنبه) تا دوشنبه ۲۷ اردیبهشت در بیشتر مناطق کشور به طور نسبی افزایش می‌یابد. روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، در ارتفاعات البرز مرکزی،  برخی نقاط دامنه‌های جنوبی آن و برخی نقاط زاگرس مرکزی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

برای روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف گزارش شده است اما شنبه و یکشنبه در شرق و جنوب شرقی کشور به ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید و خیزش گرد وخاک پیش بینی شده است. آسمان پایتخت نیز کمی ابری گزارش شده که در بعد ازظهر شاهد افزایش ابر و وزش باد شدید و گاهی رگبار باران خواهیم بود. براساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز (جمعه) و فردا خلیج فارس به ویژه در نواحی مرکزی مواج است.

پاسخ دادن