بازار بورس، نیمه دوم اردیبهشت بهتر خواهد شد

اقتصاد برتر

پیش بینی کارشناسان بازار سرمایه حاکی است، با توجه به روند مذاکرات، ثبات قیمت دلار و تحولات داخلی، وضعیت بازار سهام نیمه دوم اردیبهشت و خرداد ماه بهتر از فروردین خواهد بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

روزبه شریعتی کارشناس بازار سرمایه ضمن بررسی عوامل تاثیرگذار بر بازار، پیش بینی کرد، وضعیت بازار سرمایه با توجه به توافقات سیاسی و ثبات قیمت دلار و وضعیت نه چندان جذاب بازارهای موازی، در نیمه دوم اردیبهشت و ماه خرداد، نسبت به یک ماه و نیم ابتدایی سال جاری، بهتر خواهد بود.

شریعتی، با اشاره به اعمال دامنه نوسان نامتقارن در بازار سرمایه، اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته یک تغییر میکرو ساختاری در بازار سرمایه شکل گرفت و سیاست گذار یا همان سازمان بورس، تصمیم گرفت دامنه نوسان را به منفی دو و مثبت شش و از ابتدای اردیبهشت به مثبت شش و منفی سه تغییر دهد. این اتفاق باعث شده بازار خاصیت آهن ربایی پیدا کند و سهم‌ها به سرعت به دامنه نوسان منفی خود بچسبند. وی گفت : در بازار مومنتومی شکل گرفته است که متاسفانه نتیجه این تغییر زیرساختاری است که باعث شده ۴۰۰ نماد صف فروش به ارزش حدود ۵۰۰۰ میلیارد تومان باشند. ما منتظر هستیم سیاست گذار به صورت عمومی اعلام کند، چه انگیزه ای از اخذ این تصمیم داشته است. رئیس سازمان یا اعضای هیات مدیره توضیح دهند که دامنه مثبت شش و منفی دو چه نتیجه مثبتی در برداشت که دامنه را به منفی سه تغییر دادند؟ برخی فعالان بازار نیز معتقدند، این پیش بینی‌ها در حد حدس و گمان است و هیچ چیز جز اراده و جلب اعتماد فعالان بازار نمی تواند بازار سرمایه را به رونق اولیه بازگرداند.

پاسخ دادن