بازار داغ شایعه برکناری شماری از وزرای دولت رئیسی

این روزها بازار شایعات برکناری چندین وزیر کابینه رئیسی نقل محافل سیاسی شده است و هر رسانه و فردی مطابق میل خود هر روز وزیری را برکنار و فردی را به جای وی منصوب می‌کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

برخی رسانه‌های مجازی روز گذشته به یکباره خبر از استعفای فاطمی امین وزیر صمت دادند که، یک منبع مطلع در وزارت صمت این استعفا را بی اساس خواند و تاکید کرد که صحت ندارد.

این شایعات همزان با تحرکات داخل مجلس برای جابجایی وزرا داغ شده است و رسانه‌های همگانی و برخی از سیاسیون منتقد دولت نیز بر آن دامن می‌زنند.
اخرین شایعات درباره برکناری اعضای کابینه دولت خبر از برکناری عزت الله ضرغامی، خاندوزی، سورنا ستاری، و جایگزینی فرهاد رهبر، بذرپاش، حسن آهنگری و نظام الدین موسوی به جای آنها دارد.

متاسفانه این شایعات دولت را درگیر حاشیه سازی‌ها کرده و افکار عمومی نیز متحیر از اخبار ضد و نقیض منتظر حقیقت جابجایی‌ها هستند.

این شایعات بازار‌های پایه نظیر بازار سرمایه، طلا، ارز و سایر بازار‌ها را نیز تحت الشعاع قرار داده است.

در کنار شایعات داخلی، تمرکز شبکه‌های مجازی و تلویزیونی خارجی روی برکناری وزرا نیز به شایعات دامن زده است.

کار به جایی رسیده که اگر وزیری یک یا دو روز مقابل خبرنگاران ظاهر نشود، بلافاصله شایعه برکناری وی بر سر زبان‌ها می‌افتد.

شایعه استعفای فاطمی امین در حالی قوت گرفت که سخنگوی هیأت رئیسه مجلس صرفا گفته است، طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام وصول و برای بررسی به کمیسیون تخصصی ارسال شده است. همین امر باعث شد، ده‌ها خبر درباره برکناری وزیر صمت در فضای مجازی منتشر شود. متاسفانه تداوم شایعات می‌تواند کار و فعالیت در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های وابسته را تحت تاثیر قرار دهد و دولت و مجلس ضرورت دارد سریعتر در این خصوص موضعگیری کنند و به شایعات پایان دهند.

پاسخ دادن