بازار سرمایه آخر هفته خود را با رشد شاخص تمام کرد

درخواست‌10 گانه سهامداران مورد پذیرش قرار گرفت

رشد دو هزار و ۲۹۸واحدی (۰.۱۵درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۵۲۵هزار واحدی قرار داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد دو هزار و ۶۱۹واحدی (۰.۲درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۲۵هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۴درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۶۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۹نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹#سپید، #برکت، #شستا، #ولکار، #ومدیر، #ثبهساز، و #ولپارس در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #وهامون، #مدیریت، #سپیدار، #لطیف، #گدنا، #گدنا، و #فگستر در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۴۸۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۵۹۴ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۲۷۵ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۳۲۰ میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #مدیریت، #فمراد و #کنور به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام آلومراد ۵۵میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #تپکو، #ثقزوی و #وشمال در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۵۲۰میلیارد تومان (۸۷درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۲۲۰میلیارد تومان (۸۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۰ نماد و حجم صف‌های فروش در ۵ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف #فمراد به ۱۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«سرمایه گذاری‌ها» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۲۳۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۱۱۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «ماشین‌آلات و تجهیزات» با فشار فروش ۷۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۶۸ درصد از ۸۷۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۵۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۴۲درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به دو هزار و ۹۲۰میلیارد تومان خواهد رسید.

🔹شاخص‌ هم وزن با افزایش ۰.۲درصدی مواجه شد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به حدود سه هزار و ۷۹۰میلیارد رسید.
🔹حدود ۶۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی
🔹رشد بیش از سه درصد ۹۷نماد و افت بیش از سه درصد ۷۲نماد

پاسخ دادن