بازار سرمایه در هفته ای که گذشت

نمودار بازار سرمایه در هفته ای که گذشت
اقتصادبرتر

در بازارهای جهانی، فدرال رزرو آمریکا در هفته گذشته نرخ بهره را برای اولین بار از سال ۲۰۰۸ کاهش داد و از ۲٫۵۰ درصد به ۲٫۲۵ درصد رساند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، کاهش نرخ بهره فدرال رزرو، شروعی برای کاهش ادامه‌دار و مرحله‌ای نرخ های بهره نیست ، کامودیتی ها اما کاهش داشته که بیشترین کاهش نسبت یه قیمتهای هفته قبل مربوط به سرب است.

روز چهارشنبه شاخص سراسر افزایشی بود و این افزایش بطور یکنواخت در ساعات معاملاتی تقسیم شده بود. شاخص از دقایق اول رشد یکنواختی را آغاز کرد و تا پایان ساعات معاملاتی نیز ادامه داد.اگرچه از این موضوع نباید غافل شد که نسبت حجم معاملات در تیر ماه نسبت به خرداد ماه روند صعودی داشته است و این اتفاق در هفته اول مرداد ماه هم گویای بهتر شدن شرایط می­باشد.

#نمودار_بورس در هفته ای که گذشت

نمودار بازار سرمایه در هفته ای که گذشت
اقتصادبرتر

نگاهی به بازارهای جهانی بعد از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو/ «غشهد» و «پلوله» در صدر فهرست قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد هفته

ریزش دلار در بازارهای جهانی

با وجود آمار خوب اشتغال‌زایی، ارزش دلار در آخرین روز معاملات هفتگی تضعیف شد.شدت یافتن جنگ تجاری بین چین و آمریکا که به دنبال تهدید رئیس جمهور آمریکا برای اعمال تعرفه ۱۰ درصدی بر واردات کالاهایی به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار از چین وارد فاز جدیدی شده است، فضای معاملات را چنان تحت تاثیر قرار داد که حتی اشتغال‌زایی برای ۱۶۴ هزار نفر در ماه ژوئیه در آمریکا نیز نتوانست به تقویت دلار کمکی کند و در نهایت اسکناس سبز در برابر تمام رقبای اصلی خود عقب نشست.

در بازار نفت هم با اینکه در پی کاهش نرخ بهره آمریکا قیمت ها کاهش یافته اما نسبت به هفته قبل شاهد افزایش قیمت هستیم.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن