بازار طلا وسکه و ارز در آخرین روز بهمن

آخرین نرخ طلا،سکه و ارز
اقتصاد برتر

امروز با افزایش قیمت اونس جهانی، قیمت طلا و سکه تمام هم افزایش یافت. نرخ دلار و یورو در صرافی‌های مجاز نسبت به دیروز اندکی کاهش هم یافت.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز سه‌شنبه (ساعت ۱۸)، به چهار میلیون و ۵۵۸ هزار تومان (۱۱۳ هزار تومان بیش‌تر از دیروز) رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۲۲ هزار و ۲۲۴ تومان (حدود ۱۵ هزار تومان بیش‌تر از دیروز) قیمت داشته است.

همچنین سکه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان (۵۰ هزار تومان بیش‌تر از دیروز) داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان (بدون تغییر)، ربع سکه یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومان (۳۰ هزار تومان کم‌تر از دیروز) و سکه گرمی ۸۲۰ هزار تومان (۱۰ هزار تومان بیش‌تر از دیروز) بود.

همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۳۳۴ دلار و ۹۲ سنت (حدود هشت دلار بیش‌تر از دیروز) رسید.

قیمت دلار و یورو در صرافی‌ها

امروز (ساعت ۱۴) هر دلار آمریکا توسط بانک‌ها ۱۲ هزار و ۴۳۱ تومان و توسط صرافی‌ها نیز ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان خریداری می‌شد. این نوع ارز در صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان برای فروش قیمت‌گذاری شده است. این در حالی است که دیروز صرافی‌های مجاز هر اسکناس دلار آمریکا را ۱۲ هزار و ۸۵۰ تومان می‌خریدند و آن را به قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان می‌فروختند.

همچنین قیمت خرید پوند انگلیس در بانک‌ها امروز ۱۶ هزار و ۳۵ تومان بود.

این صرافی‌ها همچنین هر یورو را به قیمت ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان خریده و ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان می‌فروختند. دیروز نرخ خرید هر اسکناس یورو در صرافی‌های مجاز ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان بود.

قیمت ارز مسافرتی

شعب ارزی بانک‌های عامل نیز در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران، تا سقف ۵۰۰ یورو برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ بورو برای سایر کشورها پرداخت می‌کنند که نرخ این ارز امروز ۱۴ هزار و ۷۴۸ تومان است که با احتساب کارمزد به حدود ۱۵ هزار تومان می‌رسد.

نکته جالب اینجاست که قیمت ارز مسافرتی بدون کارمزد، امروز از قیمت فروش آن در بازار آزاد بیشتر بود که با احتساب کارمزد، اختلاف قابل توجهی است.

آخرین قیمت ها
۱۹:۰۰ = ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
?اونس طلا
۱۳۳۶
?مظنه بازار تهران
۱,۸۳۳,۰۰۰
?طلای ۱۸ عیار
۴۲۳,۲۰۰
?طرح جدید
۴,۵۶۰,۰۰۰
?نیم سکه
۲,۵۰۰,۰۰۰
?ربع سکه
۱,۵۹۰,۰۰۰
?سکه گرمی
۸۱۰,۰۰۰

پاسخ دادن