بازتاب جهانی خطبه‌های رهبر انقلاب در نمازجمعه تهران

بازتاب جهانی خطبه‌های رهبر انقلاب در نمازجمعه تهران

بیانات رهبری در سخنرانی نماز جمعه امروز بازتاب وسیعی در بین رسانه‌های دنیا داشت. 

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ دی ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، رسانه‌های دنیا به سرعت بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه امروز تهران را پوشش دادند و هر یک بخشی از سخنرانی ایشان را به عنوان تیتر خبری خود انتخاب کردند و پخش زنده خطبه های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب در شبکه های مهم خبری جهان در دستور کارشان بود.

بلومبرگ: رهبر معظم ایران، ترامپ را دلقک خطاب کرد.

لس آنجلس تایمز: رهبر معظم ایران گفت ترامپ «دلقکی» است که به ایرانیان خیانت خواهد کرد.

دویچه وله انگلیسی: آیت‌الله خامنه‌ای حمله به پایگاه آمریکا را یوم الله خواند.

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس ضمن پوشش لحظه به لحظه نماز جمعه امروز تهران نوشت: رهبر عالی ایران که برای نخستین بار پس از سال ۲۰۱۲ نماز جمعه تهران را برپا می کرد گفت که رئیس جمهور دونالد ترامپ دلقکی است که تنها به حمایت از مردم ایران تظاهر می کند. آیت‌الله خامنه‌ای حمله به پایگاه‌های آمریکایی، ضربه‌ای به وجهه آمریکا دانست.

بیشتر بخوانید: رهبر انقلاب: ضربه حیثیتی سپاه به هیبت ابرقدرتی آمریکا

خبرگزاری انگلیسی رویترز اعلام کرد، آیت الله «علی خامنه‌ای»، رهبر عالی ایران، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفتند، حملات موشکی ایران به مواضع آمریکا در عراق «سیلی به صورت» آمریکا و نشان دهنده حمایت الهی از جمهوری اسلامی است.

تارنمای شبکه اقتصادی آمریکایی سی‌ان‌بی‌سی نیز به نقل از رهبر انقلاب نوشت که آمریکا ماهیت تروریستی خود را در ترور فرمانده نیروی قدس نشان داد و این ترور مایه ننگ دولت آمریکا است.

نشریه فوکوس آلمان: آیت الله خامنه ای ترامپ را دلقکی با خنجر زهر آلود نامید.

خبرگزاری روس اسپوتنیک، پرس اسوسییشن انگلیس و شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز در گزارش‌هایی به پوشش مراسم امروز پرداختند.

شبکه خبری العربیه نوشت: (آیت الله) علی خامنه‌ای رهبر عالی ایران روز جمعه در اولین خطبه نماز جمعه پس از سال ۲۰۱۲ (۱۳۹۰) گفت، روزی که ایران به مواضع آمریکا در عراق حمله کرد، «روز خدا(یوم الله)» و «ضربه ای به وجهه آمریکا» بود.

المیادین: به آمریکاییها اطلاعات غلط می دهندِ، جمعیت دهها میلیونی حامی نظام است

خبرنگار المیادین: مقامات آمریکایی بر اساس گزارش ها و مشورت هایی غلطی که به آنها داده می شود تصور می کنند شمار اندک معترضان ایرانی نماینده این کشور هستند در حالیکه صحبت درباره ۸۲ میلیون نفر جمعیت ایران است و دهها میلیون نفری که برای حمایت از نظام این کشور به خیابان ها آمدند.

بازتاب خطبه‌های رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران در شبکه «تی.آر.تی» ترکیه:

آن روزی هم که موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پایگاه آمریکایی را در هم کوبید و آن روز یکی از ایام‌الله است.

ایران این قدرت را دارد که به یک قدرت متکبر زورگوی عالم این جور سیلی بزند، این نشان‌دهنده دست قدرت الهی است

آمریکا ذات تروریست خود را نشان داد

حادثه سقوط هواپیما حادثه تلخی بود دل ما را به معنای حقیقی کلمه سوزاند.

تایمز هند نیز با پوشش خبر سخنرانی مقام معظم رهبری در تیتر خود نوشت رهبر ایران ترامپ را دلقکی می‌داند که به مردم ایران خیانت خواهد کرد.

میدل ایست آی نیز بخشی از بیانات رهبر انقلاب متمرکز شد که به سوءاستفاده دشمنان ایران از سقوط هواپیما برای تضعیف سپاه اشاره کردند.

رسانه‌های متعدد دیگری مانند اشپیگل، الجزیره نیز به سرعت سعی در پوشش سخنرانی مقام معظم رهبری در نماز جمعه امروز تهران را دارند.

#نماز_جمعه_تاریخ‌ساز

پاسخ دادن