بازتاب گسترده صحبت های رهبر انقلاب در رسانه های بین المللی

بازتاب گسترده صحبت های رهبر انقلاب در رسانه های بین المللی

فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز قدس در رسانه‌های خارجی با بازتاب وسیعی مواجه بود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲ خرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت روز قدس فرمودند: می گویند رژیم صهیونیست یک واقعیت است،ویروس کرونا هم یک واقعیت است، پس باید این ویروس منحوس هر چه زودتر نابود شود.

امروز روز قدس است؛ روزی که با ابتکار هوشمندانه‌ی امام خمینی همچون حلقه‌ی وصلی برای هم‌صداییِ مسلمانان درباره‌ی قدس شریف و فلسطین مظلوم تعیین شد؛ و در این چند دهه، در این ‌باره نقش‌آفرینی کرد و از این پس نیز خواهد کرد ان‌شاءالله. ملّتها از روز قدس استقبال کردند و آن را همچون نخستین کار واجب، یعنی برافراشته نگهداشتن پرچم آزادی فلسطین گرامی داشتند.

اصلی‌ترین توصیه‌ی اینجانب توصیه به تداوم مبارزه و سامان بخشیدن به سازمانهای جهادی و همکاری آنان با یکدیگر و گسترش عرصه‌ی جهاد در همه‌ی سرزمین‌های فلسطینی است. همه باید ملّت فلسطین را در این جهاد مقدّس یاری کنند. همه باید دست مبارز فلسطینی را پُر، و پشت او را محکم کنند. ما با افتخار، هر چه در توان داشته باشیم در این راه انجام خواهیم داد. یک روز تشخیص ما این شد که مبارز فلسطینی، دین و غیرت و شجاعت دارد و تنها مشکل او دستِ تهی از سلاح او است. به هدایت و مدد الهی برنامه‌ریزی کردیم و نتیجه این است که موازنه‌ی قدرت در فلسطین دگرگون شد و امروز غزّه میتواند در برابر تهاجم نظامی دشمن صهیونیست بایستد و بر آن پیروز شود. این تغییر معادله در بخش موسوم به سرزمین‌های اشغالی خواهد توانست قضیّه‌ی فلسطین را به گامهای نهایی نزدیک کند. تشکیلات خودگردان در این امر تکلیفی بزرگ برعهده دارد. با دشمن وحشی جز با اقتدار و از موضع قدرت نمیتوان سخن گفت، و زمینه‌ی این اقتدار بحمدالله در ملّت شجاع و مقاوم فلسطین آماده است.

رهبر انقلاب: ویروس صهیونیست باید مثل ویروس کرونا نابود شود

دویچه وله  نوشت : حمله آیت‌الله خامنه‌ای علیه اسرائیل و آلمان در “روز قدس”
رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی خود در “روز قدس”، اسرائیل را “رژیم جعلی و دولتِ بدون ملّت” و تشکیل آن را “فاجعه بزرگ” خواند. او از دولت آلمان نیز به خاطر غیرقانونی اعلام‌کردن حزب‌الله لبنان به شدت انتقاد کرد.

رویترز : آیت الله خامنه ای تنها راه مقابله با اسرائیل را قیام می داند
.
آیت الله سید علی خامنه ای رهبر عالی ایران روز جمعه با توصیف اسرائیل به عنوان غده سرطانی منطقه خاورمیانه که باید تا زمان آزادی فلسطینیان، با آن مقابله و مبارزه شود، از شهروندان فلسطین درخواست کرد به قیام و نهضت خود علیه اسرائیل ادامه دهند.
.
روزنامه اسرائیلی جروزالم پست (با تقطیع توئیت رهبر انقلاب) : رهبر عالی ایران روز جمعه در توییتر اعلام کرد که اسرائیل جان سالم به در نخواهد برد و نابود می‌شود./ این رسانه همچنین این بخش از بیانات را عینا منتشر کرد : با ظهور جبهه‌ی مقاومت، کار بر رژیم صهیونیستی سخت و سخت‌تر شد ــ و البتّه در آینده بسی سخت‌تر هم خواهد شد. رژیم صهیونیستی در آینده حتی با مشکلات بیشتری روبرو خواهد شد.
.
تایمز اسرائیل ضمن انتشار گزارشی با عنوان “رهبر ایران در روز قدس، اسرائیل را ویروسی دانست که باید از بین برود” به بیانات رهبر انقلاب پرداخت.
.
اسپوتنیک روسیه یکی از ده ها رسانه ای بود که به طور پخش زنده این صحبت ها را پخش کرد …
.
برخی رسانه های معاندِ فارسی زبان هم به طور پخش زنده به انکعاس این سخنرانی پرداختند …

پاسخ دادن