بازداشت ۲ نماینده مجلس به دلیل اخلال در بازار خودرو

بازداشت ۲ نماینده مجلس به دلیل اخلال در بازار خودرو
اقتصادبرتر

روز گذشته فریدون احمدی و محمد عزیزی نمایندگان زنجان و ابهر به دلیل اخلال در بازار خودرو بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۱ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از فارس، روز گذشته فریدون احمدی و محمد عزیزی نمایندگان زنجان و ابهر به دلیل اخلال در بازار خودرو بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند اما با قرار وثیقه یک میلیاردی آزاد شدند.

بازداشت 2 نماینده مجلس به اتهام اخلال در بازار خودرو/ آزادی با وثیقه یک میلیاردی

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: تا این لحظه مدارک لازم و اسناد مرتبط با بازداشت ۲ نماینده مجلس توسط قوه قضاییه به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نرسیده است.

وی افزود: هفته آینده و با تکمیل مدارک و اسناد تخلف و مباشرت آنها در برخی اقدامات، جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان برگزار خواهد شد.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تصریح کرد: بعد از رویت اسناد و مدارک، بسیار سریع درباره عدول از وظایف نمایندگی را بررسی کرده و درباره آن تصمیم‌گیری می‌کنیم.

“وثیقه ده میلیارد تومانی برای دو نماینده بازداشت شده مجلس”

ایسنا هم نوشت: پارسایی: بازداشت دو نماینده در ارتباط با خودرو دو ماه پیش مطرح بود

او گفته برای فریدون احمدی و محمد عزیزی، نمایندگان زنجان و ابهر، قرار وثیقه ده میلیارد تومانی (برای هر کدام) صادر شده که آنها به دلیل نداشتن “زمان لازم و توانایی مالی” برای تأمین وثیقه به دستور قاضی به زندان اوین منتقل شده‌اند.

این عضو هیات رئیسه مجلس اضافه کرده یکی از این نمایندگان “چندی پیش در ارتباط با همین پرونده برای چند ساعت بازداشت شد و در نهایت با قرار التزام آزاد شد. با توجه به اینکه قرار التزام صادره قبلی معتبر بوده روشن نیست برچه مبنایی تبدیل به وثیقه ده میلیارد تومانی شده است.”

محمود صادقی، نماینده تهران نیز در گفت‌وگو با ایلنا در رابطه با دستگیری این دو نماینده اظهار داشته: «از منابع غیررسمی شنیده‌ام که منابع موثق دستگیری آنها را تایید کرده و آنها توسط دادسرای ویژه جرایم اقتصادی بازداشت شده‌اند.»

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی:
در حال حاضر مهمترین خبر برای افکار عمومی موضوع مفاسد خودروسازی و برخوردی است که قوه قضائیه با متخلفین حوزه خودرو آغاز کرده است.

چرا وزیر صنعت به عنوان فرد مسئول در این حوزه، معاون ایشان، رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و رئیس و کمیسیون صنایع به عنوان کمیسیون تخصصی مجلس هیچ اظهارنظری در این باره نکردند؟

پاسخ دادن