بازدهی قیمت سکه دو برابر دلار

تحلیل و پیش بینی قیمت سکه امامی
اقتصاد برتر

در هفته منتهی به ۲۷ فروردین بازدهی قیمت سکه امامی در طول هفته گذشته دو برابر قیمت دلار بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

در طول هفته‌ای که گذشت قیمت دلار آمریکا و قیمت سکه امامی هر دو بازدهی مثبت داشتند، بازدهی سکه در حدود ۲ درصد و بازدهی دلار در حدود یک درصد بوده است. محرک‌های صعودی قیمت سکه عمدتا فاکتور نااطمینانی ناشی از رویدادهای سیاسی و طلای جهانی عنوان می‌شود، اما آنچه مانع آن شد که سکه بیش از این رشد کند، احتمالا همراهی نکردن دلار بود.

دلار آمریکا در هفته گذشته کار خود را با قیمت ۲۴ هزار و ۷۸۰ تومان آغاز کرد، اما در روز یکشنبه خود را به مرز حساس ۲۴۹۵۰ تومان رساند. قیمت دلار در روز دوشنبه از ۲۵ هزار تومان عبور کرد، اما با ثبت روند کاهشی طی دور روز، چهارشنبه را با قیمت ۲۴ هزار و ۸۷۰ تومان به پایان رساند. نرخ دلار در روز پنج‌شنبه دوباره قدری بالا کشید و در نهایت زیر مرز حساس ۲۴ هزار و ۹۵۰ و روی رقم ۲۴ هزار و ۹۳۰ تومان هفته را به پایان رساند. بر این اساس قیمت دلار در هفته گذشته ۱۵۰ تومان، یعنی حدود ۰٫۵ درصد افزایش یافت. اختلاف بین بیشترین و کمترین قیمت دلار نیز در حدود ۲۳۰ تومان، یا یک درصد نرخ دلار بوده است.

تغییرات نرخ سکه امامی

در سمت دیگر بازار سکه امامی کار خود را با قیمت ۱۰ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان آغاز و با قیمت ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار تومان به پایان رساند. قیمت سکه در طول هفته ۱۸۰ هزار تومان معادل دو درصد رشد کرد. سکه، جز روز سه‌شنبه که تغییرات منفی نسبت به دوشنبه ثبت کرد، در باقی روزها بازدهی مثبت داشت. اختلاف بین بیشترین و کمترین قیمت سکه در طول هفته نیز از ۱ درصد تجاوز نکرد و متوسطی حدود نیم درصد داشت.

منبع :اقتصاد نیوز

پاسخ دادن