بازنشستگانی که عیدی نگرفتند چه کنند؟

هرچند بسیاری از بازنشستگان عیدی خود را دریافت کردند، اما هنوز عیدی برخی از بازنشسته‌ها واریز نشده؛ حال تکلیف این افراد چیست و برای پیگیری عیدی چه کنند؟

تهران – اقتصادبرتر – ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بانک اول، از روزی که مبلغ عیدی بازنشسته‌ها مشخص شد، بازنشستگان منتظرند تا عیدیشان واریز شود؛ از اواخر بهمن که قرار بود عیدی‌ها واریز شود تا به امروز که به نیمه اول اسفند ماه نزدیک می‌شویم، نیز این انتظار ادامه داشت است؛ هرچند بسیاری از بازنشستگان دیروز  عیدی خود را دریافت کردند، اما هنوز عیدی برخی از بازنشسته‌ها واریز نشده است و مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران گفت: عیدی بیش از ۵۰ درصد از بازنشستگان طی دو روز گذشته به حسابشان واریز شد. بنابراین هنوز نیمی از بازنشستگان عیدی خود را دریافت نکردند.

 حال تکلیف این افراد چیست و افرادی که عیدی خود را دریافت نکرده‌اند، باید چه کنند؟ مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران در پاسخ به این سوال گفت: بازنشستگان و مستمری‌بگیرانی که به هر علتی تا پایان هفته جاری عیدی دریافت نکردند، با تلفن ۱۴۲۰ یا با مراجعه به واحد مستمری بگیران شعب نسبت به عدم واریزی عیدی خود اقدام کنند. عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی هر سال با تاخیر واریز می‌شود. اما به نظر می‌رسد امسال واریزی‌ها با تاخیر زیادی همراه بوده است. اگرچه مقامات سازمان تامین اجتماعی دلیل تاخر در واریز عیدی را عنوان نکرده‌اند، اما به نظر می‌رسد ماجرا به کمبود منابع این سازمان مربوط است.

چون مدیرعامل تامین اجتماعی دیروز گفته بود: باتوجه به تأکیدات رئیس جمهوری، بخشی از بدهی سازمان تامین اجتماعی به این سازمان داده شد و عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی از این محل تأمین شده و پرداخت می‌شود.

پاسخ دادن