بازگشت رونق به تجارت ایران و امارات

بازگشت رونق به تجارت ایران و امارات
اقتصادبرتر

 امارات متحده عربی ویزاهای ورود مجدد را به بازرگانان ایرانی اعطا می‌کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از المیادین،رئیس اتحادیه بازرگانان ایران در امارات ، عبدالقادر فقیهی با بیان اینکه می‌گوید امارات متحده عربی ویزاهای ورود مجدد را به بازرگانان ایرانی اعطا می‌کند ، گفت: امارات مجدداً ویزاهای ورود به بازرگانان ایرانی را صادر می کند که ویزاهای آنها به دلایل سیاسی لغو شده است.

 فقیهی تأیید کرده است که امارات متحده عربی ویزاهای ورود مجدد به بازرگانان ایرانی را که ویزاها در سالهای اخیر به دلایل سیاسی لغو شده است ، اعطا خواهد کرد.

وی در مصاحبه مطبوعاتی با رسانه های ایران گفت: “ما توافق کردیم که برای بازرگانان و سرمایه گذاران ایرانی حساب های بانکی باز کنیم و به آنها ویزای تجاری اعطا کنیم.” وی گفت: افتتاح جدیدی برای تجارت بین ایران و امارات وجود دارد.

وی با بیان اینکه تجارت بین ایران و امارات از ۴۰ میلیارد دلار به ۷ میلیارد دلار در سالهای اخیر کاهش یافته است ، گفت: بسیاری از ایرانیان امارات را ترک کرده اند و سرمایه گذاری در ترکیه و جاهای دیگر را آغاز کرده اند.

بیشتر بخوانید: امارات برای بازگرداندن اعتبار خود به سمت ایران آمد

شش روز پس از آخرین ملاقات میان ساحلی ایران و امارات ، یک هیئت نظامی متشکل از هفت مقام ارشد گارد ساحلی امارات متحده عربی برای شرکت در ششمین نشست همکاری مرزی بین گارد ساحلی و دو کشور به تهران آمدند.

احمد جانجان در همین ارتباط نوشت:

در آستانه بازگشت به گزاره‌های مالی-بانکی قبل از ۲۰۱۳ با امارات هستیم اگر باقی امور را به درستی انجام دهیم…

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن