بازگشت کارلوس کی روش به ایران

کارلوس کی ‌روش سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران تصمیم گرفته برای مذاکره با مقام‌های ورزش ایران، سفری به تهران داشته باشد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ تیر ۹۹

بهانه سفر کی روش به تهران شرکت در یک مراسم خیریه است. کارلوس بابت رسیدن به مرحله نیمه نهایی جام ملت‌ها در فیفا از فدراسیون درخواست ۲۰۰ هزار دلار کرد. فدراسیون جهانی فوتبال هم رای به نفع او داد. هر چند بعضی از مسئولان فدراسیون تلاش کردند پرونده را به دادگاه عالی ورزش بکشند ولی در نهایت اعضای هیات رئیسه و نبی دبیر کل فدراسیون تاکید کردند پرونده مسالمت آمیز حل خواهد شد.

  • گیروش طلبش از فوتبال ایران را به خیریه بخشید

با تلاش‌ فدراسیون و البته علاقه قلبی گیروش، قرار شد بخشی از این پول بخشیده و بخش دیگری از آن صرف کارهای خیریه شود. گیروش در زمان حضور در ایران با مرکز «بهشت امام رضا(ع)» که مرکز نگهداری کودکان معلول و بی‌سرپرست است، رابطه نزدیکی برقرار کرد. در مسیر جام جهانی برزیل و روسیه، کی روش به آنها سر زد و همینطور کمک‌های نقدی داشت. حتی بازیکنان تیم ملی بعدها فهمیدند که در یک قلم او ۳۰۰ میلیون به این خیریه کمک کرده بود. حالا هم ظاهرا کارلوس قصد دارد بخشی از طلب خود را به این مرکز بدهد. خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که کی روش در آخرین اظهار نظر به نزدیکانش گفته: «به زودی برای برگزاری مراسم خیریه به تهران می‌رود.» او قصد دارد خودش به طور مستقیم کمک نقدی را به این موسسه انجام دهد چراکه می‌داند اگر مسئولیت به فدراسیون سپرده شود، زمان طولانی خواهد شد. یکی از مسئولان فدراسیون و نزدیکان گیروش هم گفت در صورتی که پروازها روی روال باشد، این مربی در اولین فرصت به ایران می‌رود. علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال در تایید این خبر گفت: آقای گیروش قرار است به زودی به ایران بیاید. در حال حاضر در کشور پرتغال هستند ولی صحبت‌هایی بین ایشان و فدراسیون صورت گرفته است. فکر می‌کنم به زودی به کشور سفر کند. کفاشیان درباره دلیل حضور کی روش در ایران گفت: ایشان بخشی از طلب خود را به موسسه خیریه‌ای بخشیده است.خیریه ای که از بچه‌های معلول و بی سرپرست مراقبت می‌کنند. قرار است مراسم خیریه ای برگزار شود و کی روش هم به این مراسم خواهد آمد.

پاسخ دادن