بازیگر بی پول؛ تابلوخوانی به زبان ساده «۳»

بازیگر بی پول؛ تابلوخوانی به زبان ساده «3»
اقتصادبرتر

در بخش قبل توضیحاتی در مورد نوع جمع آوری بازیگر ارائه نمودیم. در بخش سوم قصد داریم یکی از شگردهای بازیگران جهت خالی نمودن و نیز افزایش قیمت سهم با استفاده از کمترین میزان نقدینگی را به شما عزیزان معرفی‌نماییم.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ شهریور ۹۸

 در مواردی که بازیگر قصد داشته سهم را با کمترین میزان نقدینگی بالا برده بر سر سهامدار خالی نماید از این روش استفاده مینماید.

? فرض کنید بازیگری سهمی را در کف قیمتی و نقطه دلخواه خود جمع آوری نموده و دیگر قصد صرف مبلغ بیشتری را نداشته و تصمیم به افزایش قیمت سهم می نماید. جهت این امر فردا راس ساعت ۸:۳۰ اردر سنگین‌میلیونی ترتیب میدهد.سهامداران با دیدن چنین صف سنگینی (بالای ۶m) تصمیم بر عدم فروش گرفته و به همین راحتی سهم با‌کمترین‌معامله ۵% بالا میرود.در واقع فروشندگان تصمیم می گیرند سهم خود را فردا، ۵% بالاتر بفروش برسانند. ضمن اینکه بایستی اشاره نمود با این روش میانگین خرید بازیگر نیز ثابت می ماند.
معمولا در‌چنین‌مواقعی خریداران نیز‌ ترغیب شده‌ و صف سنگین‌تر‌ میگردد.

بیشتر بخوانید: اردِر ترس چیست؟ تابلوخوانی به زبان ساده(۲)

? بسته به اهداف بازیگر‌ و کشش‌ سهم، این‌کار تا زمان دلخواه بازیگر ادامه‌میابد.
پس‌از‌اینکه بازیگر به هدف خود رسید، روز آخر دوباره راس ساعت ۸٫۳۰ همین‌ کار‌ تکرار گردیده و صف سنگین تری تشکیل میگردد.
با به صف نشستن خریداران‌بیشتر، بازیگر آرام‌ و آهسته از طرفی شروع به عرضه‌کرده و از طرف دیگر با لغو و اردرگذری متعدد به انتهای صف می رود.
با این‌کار، علاوه بر‌اینکه‌ صف پایدار‌میماند، سهام بازیگر نیز آرام‌ آرام به خریداران انتقال می یابد

✅ پس به یاد داشته باشید در چنین‌مواقعی فریب ترفند بازیگر را نخورده و حس‌نکنید که سهم پس از کمی استراحت دوباره حرکت خواهد نمود.

✅ البته بایستی عرض کرد این جریان، نسبی بوده و نمیتوان بصورت مطلق قضاوت نمود.چرا که از نیت بازیگر؛ جز خود بازیگر‌کسی‌مطلع نیست و ممکن است بازیگر اهداف والاتری را در ذهن خود داشته باشد.

? یک نمونه از این نوع استراتژی ، میتوان به #حسیر در هفتم تیر ماه سال ۹۶ اشاره نمود که با صف ناگهانی بیش از ۴۰m سهم را از ۳۰۰ تا حوالی ۳۸۰ رسانده و خالی نمودند.

☑️ یکی از نشانه های خروج در چنین‌مواردی، دقت به حجم‌معاملات است.
معمولا افزایش حجم نامتعارف نزدیک مقاومت نشانه خروج است. البته این نیز نسبی بوده و نمیتوان بصورت مطلق بکار برد.#بورس_به _زبان_ساده

با اقتصادبرتر باشید/ با جدیدترین و ساده ترین #آموزش_مفاهیم_بورسی

پاسخ دادن