بازی بیمه سرمد با مردم در شرایط کرونا

بیمه سرمد که میلیارد‌ها تومان هزینه تبلیغات میدانی در خیابان‌های تهران کرده است، برای پرداخت یک هزینه ساده درمانی در شرایط کرونا با مردم بازی می‌کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

یکی از بیمه شدگان که مدت‌ها است درگیر تائید اسناد درمانی خود است می‌گوید، از سال گذشته به درخواست یکی از بخش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که با بیمه سرمد قرارداد همکاری داشت، مجبور شدم برای دو نفر حق بیمه تکمیلی به بیمه سرمد پرداخت کنم به مبلغ حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، پس از گذشت دو ماهی از پرداخت هزینه بیمه تکمیلی و انجام فرآیند جذب بدون اینکه تائیدیه ای رسمی از بیمه سرمد دریافت شود اطلاع دادند که نام شما در فهرست بیمه شدگان ثبت شده است و می‌توانید به پزشکان مورد نظر مراجعه کنید و اعلام نمائید که طرف قرار داد بیمه سرمد هستید و نیازی به پرداخت هزینه نیست، پزشک مربوطه خودش اسناد را ارسال می‌کند و هزینه را از بیمه دریافت می‌کند، پس از چند ماهی به دو مرکز درمانی مراجعه کردم که پس از بررسی گفتند، نامه شما در فهرست بیمه شدگان بیمه سرمد هنوز ثبت نشده لذا خودتان هزینه‌ها را بپردازید سپس اسناد هزینه شده را برای بیمه سرمد ارسال و هزینه‌ها را از بیمه دریافت کنید. بناچار هزینه‌ها را پرداخت کردم و اسناد را برای بیمه سرمد ارسال نمودم اما خبری از دریافت هزینه نشد. این روند ادامه پیدا کرد تا اینکه دستکم ده مورد اسناد هزینه برای بیمه سرمد ارسال کردم و هر بار اس ام اس می‌آمد که اسناد شما ناقص است، سقف هزینه کرد شما ( که البته هنوز پرداخت نشده ) پر شده است، یک بار هم اسناد را گم کردند، در یک مورد هم گفتند چون بیماری تخصصی است باید اسناد را برای پزشک متخصص بیمه سرمد ارسال کنید که ارسال شد و پزشک تماس گرفتن و اسنادی را خواست که معنی اش این بود که بنده باید دوباره بروم یک سری هزینه اضافه انجام بدهم تا به مبلغ کمتر از آن دسترسی پیدا کنم. پس از گذشت هفت ماه متاسفانه از کل اسنادی که به بیمه سرمد ارسال کرده ام هنوز مبلغی دریافت نشده است و همچنان به دستور مجازی بیمه سرمد در شرایط کرونا بین اداره پست، صندوق هنر ارشاد و… در رفت و آمد هستم. به همه کسانی که قصد ثبت نام در بیمه سرمد را دارند توصیه می‌کنم از پیوستن به بیمه سرمد جدا خودداری کنند و یک بیماری عصبی را بر سایر بیماری‌های خود نیافزایند.

لازم به یادآوری است با توجه به هزینه‌های کلانی که شرکت بیمه سرمد بابت تبلیغات میدانی خود پرداخته است اگر این هزینه‌ها را صرف رفاه بیمه گذاران خود می‌کرد چه بسا همه آنان از شرکت سرمد راضی بوده و به بقیه دوستان و آشنایان خود پیشنهاد می‌کردند ما از این شرکت بیمه گر رضایت داریم پس شما هم به این شرکت بپیوندید. درواقع تبلیغات چهره به چهره خوبی برایش بشمار می‌آمد و نیازی به این همه هزینه تبلیغاتی هم نبود. اما در حال حاضر شرایط افتضاحی که برای بیمه گذاران خود ایجاد کرده است، باعث نارضایتی بیمه گذاران شده و تبلیغات منفی علیه سرمد بسیار زیاد شده است.

پاسخ دادن