«بازی مرکب» اقتصاد کره جنوبی را تکان داد

«بازی مرکب» اقتصاد کره جنوبی را تکان داد

سریال کره‌ای «بازی مرکب» نتفلیکس با جذب بیننده‌های پرشمار از سراسر جهان به محرک تازه رشد اقتصادی کره جنوبی تبدیل شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ مهر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر ، سریال «بازی مرکب» نتفلیکس با جذب بیننده‌های پرشمار در جهان به محرک تازه رشد اقتصادی کره جنوبی تبدیل شده است. همکاری نتفلیکس با صنعت فیلم و سریال کره جنوبی در مجموع موجب تزریق ۱.۹ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور شده است.

همزمان آمار افرادی که برای یادگیری زبان کره‌ای اقدام کرده‌اند در بریتانیا ۷۶ درصد و در ایالات متحده آمریکا ۴۰ درصد افزایش داشته است و لغت‌نامه انگلیسی آکسفورد نیز از اضافه شدن ۲۶ کلمه جدید با ریشه کره‌ای به نسخه جدید لغت‌نامه خبر داده است.

بازیگران این سریال هم به محبوبیت جهانی رسیده‌اند. هویون جونگ مدل و بازیگر ۲۷ ساله کره‌ای در کمتر از سه هفته و تنها پس از پخش سریال Squid Game بیش از ۱۶ میلیون فالوئر به پیج اینستاگرامش اضافه شد.

نتایج شگفت‌انگیز اقتصادی و فرهنگی که حاصل اعتماد به بخش خصوصی و هنرمندان در صنعت سینما و سریال‌‌سازی کره ‌جنوبی است، شاید تلنگری به مدیران فرهنگی ایران باشد که به جای افزایش محدودیت و نظارت‌های دست‌وپا‌گیر، به رشد بخش خصوصی در صنعت فیلم و سریال کمک کنند. سریال‌هایی همچون «شهرزاد» قطعا پتانسیل پخش در شبکه‌های جهانی را دارا هستند و با رایزنی‌های مناسب و گرفتن حق پخش در شبکه‌های خارجی، می‌توانند به اقتصاد ایران کمک شایان توجهی کنند.

پاسخ دادن