بالاخره همتی در مورد بازار ارز واکنش نشان داد!

واکنش همتی به جهش قیمتی و رکوردشکنی قیمت ها در بازار ارز و سکه: وضعیت امروز بازارها سخت تر از تابستان ۹۷ نیست/ ثبات لازم به بازار بر می‌گردد.

تهران- اقتصادبرتر-

به گزارش #اقتصادبرتر، عبدالناصر همتی نسبت به وضعیت بازارهای ارز و سکه واکنش نشان داد و گفت: وضعیت امروز بازارها در اقتصاد کشورمان حتماً سخت تر از مرداد و شهریور۹۷ نیست درآن روزها باشروع و تشدید تحریمهای آمریکا، بازار های ارز ، سکه و سایر دارایی ها به شدت به هم ریخت و نرخ دلار دربازار به رقم های بسیار بالا رسید. ولی، با مدیریت بازارها و تدابیری که به کارگرفته شد ، علیرغم تمامی مشکلات در مدت دو سال گذشته ، ثبات نسبی بازارها در نرخ های بسیار پایین تر ارز ، برقرار و رشد اقتصاد غیرنفتی در اواخر سال ۹۸ مثبت شد.
همتی افزود: این روزها نیز به علت تداوم فشار حداکثری، شیوع کرونا وتعطیلی سه ماههٔ بسیاری از فعالیتها و کاهش قیمت نفت و سایر فرآورده های نفتی، تهدیدات جدید آمریکا و…انتظارات تورمی را بالا برده است. در روزهای آتی، پیش بینی های بانک مرکزی از تورم یکسال آتی و «تورم هدف»،اعلام خواهدشد.محاسبات وبرآوردهای اداره بررسیهای اقتصادی بانک بسیارکمتراز آن چیزی است که درفضای تبلیغاتی مطرح میشود.همانطور که قبلاً گفتم شرایط دشوار است. لیکن،رونددرحال بهبود بوده و قابل مدیریت و ثبات نیزقابل اعاده است.
رییس بانک مرکزی افزود: در روزهای اول حضورم دربانک مرکزی اعلام کردم همهٔ داشته های علمی و تجربی خود را برای کنترل اوضاع به کار خواهم بست.امروز نیز با تجربیاتی به مراتب بیشتر از آنروز،اعلام میکنم ؛ با تلاش جدی همکارانم دربانک مرکزی،سیستم بانکی،و نیز سایر بخشهای مختلف اقتصادی، به حول قوه الهی، ثبات لازم در بازارها برقرار خواهد شد.
وی درادامه گفت:همراهی مردم عزیز و فعالان اقتصادی دربخشهای تولید وصادرات این بار نیز، پشتیبان اصلی تلاش خدمتگزارانشان خواهدبود.

پاسخ دادن