بانک اطلاعاتی بناهای تاریخی تهران تشکیل می‌شود

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از تشکیل بانک اطلاعاتی بناهای تاریخی، باغ موزه‌ها و خانه‌موزه‌ها در پایتخت خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهر، محمد مویدی با بیان اینکه مکاتبه‌ای با سازمان‌ها و نهادهای شهرداری تهران در خصوص بناهای تاریخی که توسط شهرداری تملک شده‌اند صورت گرفته است، اظهار کرد: تعداد بناها و خانه‌های تاریخی موجود در پایتخت به بیش از ۶۰۰ مورد می‌رسد اما بخشی از این خانه‌ها تحت مالکیت میراث فرهنگی و بخشی از آن تحت مالکیت بخش خصوصی است. در حال تشکیل بانک اطلاعاتی در خصوص خانه‌های تاریخی زیر نظر شهرداری تهران هستیم که اگر نیاز به مرمت دارند، در دستور کار قرار گیرند.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که یک همکاری را بین سازمان‌های شهرداری ایجاد کنیم تا این شبکه منسجم شکل بگیرد. این بانک و شبکه اطلاعاتی دو بخش دارد، یادآور شد: یک بخش از این شبکه به موزه‌ها، خانه موزه‌ها و باغ موزه‌های ساخته شده و به بهره برداری رسیده، اختصاص دارد. بخش دیگری از این بانک به املاک تاریخی پایتخت تعلق دارد که توسط شهرداری تملک شده است.به دنبال این هستیم که ببینیم چه تعداد بنا داریم، چه تعدادی از این بناها دارای هویت فرهنگی هستند و قابلیت مرمت و بازسازی دارند که مرمت آنها را دستور کار قرار دهیم.

پاسخ دادن