بانک جهانی: افزایش تعداد افراد فقیر به دلیل همه گیری کرونا

بانک جهانی: افزایش تعداد افراد فقیر به دلیل همه گیری کرونا

گزارش جدید بانک جهانی تخمین می زند که تعداد افرادی که در فقر شدید در سرتاسر جهان زندگی می کنند تا سال ۲۰۲۱ بین ۸۸ تا ۱۵۰ میلیون نفر افزایش یابد ، بخشی از آن به دلیل همه گیری COVID-19 است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، طبق اعلام بانک جهانی ، این برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته ، برای افزایش تعداد ، محاسبه شده برای افرادی است که کمتر از ۱٫۹۰ دلار در روز زندگی می کنند و تقریباً به ۱۰ درصد از جمعیت جهان افزایش می یابد. هشدار داد ، همگرایی همه گیر ویروس کرونا ، همراه با درگیری های جهانی و تغییرات آب و هوایی ، هدف از پایان دادن به فقر جهانی را تا سال ۲۰۳۰ تقریباً دور از چشم قرار داده است.

۸۲ درصد از تازه فقیر شدگان در کشورهای با درآمد متوسط ​​زندگی می کنند ، زیرا تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان شغل خود را از دست می دهند ، یا به دلیل اقدامات قفل شده یا به دلیل عواقب اقتصادی که به دنبال همه گیری اتفاق می افتد.

با این وجود طبقه کارگر در کشورهای ثروتمند و فقیرتر نیز از فشار ویروس رنج می برد. بر اساس تحقیقات پیو ، ۵۶ میلیون آمریکایی (از جمله بیش از یک سوم آمریکایی های فقیر) مجبور شده اند که در طی همه گیری به یک بانک مواد غذایی اعتماد کنند. و در اواخر ژوئیه ، ۵۴ میلیون نفر پس از تعطیل شدن اقتصاد در تلاش برای مقابله با شیوع ویروس ، درخواست بیمه بیکاری کردند. یک سوم آمریکایی ها نیز مجبور به کاهش هزینه شدند.

در همین حال ، در کشورهای فقیر وضعیت بدتری هم دارند. در ماه آوریل ، برنامه جهانی غذا درباره شیوع جهانی گرسنگی به طور بالقوه گسترده هشدار داد زیرا فقیرترین فقیر جهان دیگر قادر به تهیه غذا برای خوردن نیست.

دیوید بیسلی ، مدیر کل برنامه جهانی غذا ، در مورد “قحطی های متعدد با نسبت کتاب مقدس” که در درجه اول در یمن و شاخ آفریقا ظاهر شده صحبت کرد. هنوز به دنبال فشار دولت ترامپ ، کمک به یمن فقط به ۲۵ سنت در هر روز در روز کاهش یافته است ، کمتر از نصف آنچه سازمان ملل تخمین می زند ، مورد نیاز است.

بیش از ۳۶ میلیون نفر در سراسر جهان از نظر ویروس کرونا مثبت آزمایش شده اند و بیش از ۱٫۰۶۸ میلیون مورد مرگ رخ داده است ، اگرچه این احتمالاً یک تخمین محافظه کارانه است. کشورهایی که بالاترین آمار رسمی تلفات را دارند ، ایالات متحده ، برزیل ، هند و مکزیک هستند.

پاسخ دادن