بانک مرکزی جلودار پیشروی دلار خواهد بود؟

دروغ بزرگ دلالان ارز: ایران در لیست سیاه FATF
عکس دلار

امروز دلار در بازار تهران مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد و با رشد ۱.۴۹ درصدی به ۱۴,۰۱۰ تومان رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ آذر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، امروز سه‌شنبه ۱۹ آذر ۹۸ بازار طلا و ارز بعد از ۶ماه دوباره روند صعودی چندین روزه خود را ادامه داد و امروز همچون دیروز و روزهای قبل با افزایش چشمگیر قیمت‌ها مواجه شد.

تداوم افزایش قیمت ها در بازار آزاد سبب شد صرافی های بانکی نرخ دلار را نسبت به ساعات ابتدایی روز ۲۵۰ تومان افزایش دهند.

صرافی‌های بانکی دلار را از مردم با قیمت ۱۳هزار و ۴۰۰ تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۵ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان است.

دلار با تغییر ۵۱۰ تومانی امروز وارد محدوده ۱۴ هزار تومانی شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد بی سابقه‌ای که در روز گذشته مشاهده کرد و به قیمت ۴۷۱ هزار تومان رسیده بود امروز ۴۸۳ هزار تومان گرمی معامله شد. قیمت سکه نیز که در روزهای گذشته رشد بی‌سابقه‌ای داشت امروز به محدوده چهار میلیون و هشتصدهزار تومانی نزدیک شد.

همچنین بهای یورو ۱۵۶۰۰ تومان، پوند انگلیس ۱۸۳۰۰ تومان فرانک سوئیس ۱۳۸۸۰ تومان، یوان چین ۱۹۲۷ تومان و لیر ترکیه ۲۳۴۰ تومان قیمت‌گذاری شد.

هر ۱۰۰۰ دینار عراق امروز ۱۰۰۰ تومان قیمت خورد.

گفتنی است نرخ حواله درهم امارات در بازار دوبی از ۳۴۷۰ تومان روز گذشته، امروز به مبلغ ۳۴۸۰ تومان رسید.

امروز سه‌شنبه ۱۹ آذر صرافی ملی نرخ رسمی خرید و فروش دلار و یورو را به شرح زیر اعلام کرد:

قیمت خرید دلار آمریکا: ۱۳,۳۰۰ تومان قیمت فروش دلار آمریکا: ۱۳,۷۰۰ تومان

قیمت خرید یورو: ۱۴٫۶۰۰ تومان قیمت فروش یورو: ۱۵،۵۰۰ تومان

آخرین قیمت طلا و سکه

امروز سه‌شنبه ۱۹ آذر سکه طرح جدید به ۴ میلیون و ۶۹۴ هزار تومان و سکه طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان رسید. قیمت نیم‌سکه ۲ میلیون و ۵۴۲ هزار تومان و ربع‌سکه یک میلیون و ۶۳۹ هزار تومان بوده است.سکه گرمی هم با قیمت ۹۴۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

از سوی دیگر بهای اونس طلا در بازار جهانی به حدود ۱۴۶۴ دلار کاهش پیدا کرد و به تبع آن در بازار داخلی هر مثقال طلای آبشده رقم دو میلیون و ۱۰۸ هزار تومان قیمت خورد که این رقم معادل هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۴۸۶ هزار تومان است.

تاثیر گرانی ارز بر بورس

مدیرعامل سرمایه گذاری پارس آریان:

با توجه به افزایش نرخ دلار، افزایش قیمت بنزین و مجموعه اتفاقاتی که در سطح کلان در کشور رخ داده است، تاثیر این عوامل، افزایش در کل قیمت‌ها خواهد بود. به خصوص صنایعی که صادرات ارزی دارند، بیشتر تحت تاثیر قرار می‌گیرند.
به نظر می‌رسد این روند افزایش قیمت دلار که از روزهای قبل آغاز شده است فعلا تداوم دارد اما باید دید که مولفه‌های دیگر چه تاثیری بر این امر خواهند گذاشت.
به نظر می‌رسد که شرکت‌های سرمایه گذاری که در بخش‌های متنوع تر سرمایه گذاری می‌کنند، عمدتا از شرکت‌هایی که تنها در یک بخش سرمایه گذاری کرده اند، نتیجه مطلوب تری را عرضه می‌کنند اما در مجموع اگر ترکیب پرتفوی شرکت‌های سرمایه گذاری در صنایعی که برتری دارند، متنوع تر باشد، بهتر است.

آخرین قیمت ها در بازار ارز وطلا وسکه ۹۸/۰۹/۱۹

دلار آمریکا فروش : ۱۴,۱۶۰ تومان

دلار آمریکا خرید : ۱۴,۱۳۰ تومان

یورو فروش : ۱۵,۶۹۰ تومان

سکه امامی : ۴,۷۸۰,۰۰۰ تومان

سکه بهار آزادی : ۴,۷۳۰,۰۰۰ تومان

نیم سکه : ۲,۵۵۰,۰۰۰ تومان

سکه گرمی : ۹۶۰,۰۰۰ تومان

طلای ۱۸ عیار هر گرم : ۴۸۷,۱۰۰ تومان

مثقال طلای آبشده : ۲,۱۱۲,۰۰۰ تومان

پاسخ دادن