بانک مرکزی: گول سودجویان ارزی را نخورید

رییس کل بانک مرکزی: تحمیل شوک به بازار ارز را با رویکرد اصولی و استفاده از امکانات و روش‌های تجربه شده خود در طول ماه‌های گذشته و با صبر و تدبیر، خنثی و ثبات لازم را به بازار باز می‌گرداند.

تهران – اقتصادبرتر – ۴ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، «عبدالناصر همتی» امروز (یکشنبه) در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در خصوص آنچه که موجب تصمیم FATF برای اعلام اقدامات تقابلی علیه ایران شد و مطابق انتظار موجب خرسندی دولت آمریکا و موجه نشان دادن تحریم‌های ظالمانه آنها شد، صحبتی نمی‌کنم.

وی تاکید کرد: به دنبال این اقدام، همانگونه که قبلا تاکید کردم گروهی در تلاش بوده و هستند تا با ایجاد فضای روانی، بی ثباتی و نیز اعلام نرخ‌های بی‌پایه و غیرمعاملاتی در فضای مجازی در چارچوب فشار حداکثری آمریکا این تصمیمات را تکمیل کرده و ثبات بازارها از جمله بازار ارز را دوباره به هم بزنند.

همتی ادامه داد: بانک مرکزی با هیجانات بازار هیجانی برخورد نمی کنمد، بلکه با رویکرد اصولی و استفاده از امکانات و روش‌های تجربه شده خود در طول ماه‌های گذشته و با رهیافت صبر و تدبیر، تلاش‌ها برای سفته بازی از طریق تحمیل شوک به بازار ارز را با تقویت اقدامات در دست اجرا، خنثی و ثبات لازم را به بازار اعاده خواهد کرد.
رییس کل بانک مرکزی گفت: به هموطنان نیز توصیه می‌کنم از ورود به دام روانی سفته بازار و سودجویان پرهیز کنند.

پاسخ دادن