بانک پاسارگاد به هنرمندان جوان انگیزه می دهد

بانک پاسارگاد به هنرمندان جوان انگیزه می دهد

مراسم تجلیل از آثار برگزیده سومین جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه ای #بانک_پاسارگاد، در روز ۲۳ آذر ۱۳۹۸ در سالن مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ آذر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، امسال شاهد ارسال ۶۵۰ فیلم و ۲۷۰ ایده به جشنواره بودیم که همه آنها دیده و مورد داوری قرار گرفت. جشنواره بانک پاسارگاد در جهت کشف استعدادها تلاش کرده و می‌‌کوشد تا در حوزه سینمای ایران اتفاق بهتری را شاهد باشیم. باتوجه به اعتباری که جشنواره در طی این سال‌ها کسب کرده، اکنون ازجمله رویدادهای مهم سینما به شمار می‌آیند.
به گفته دکتر بلخاری دبیر جشنواره، این جشنواره تلاش دارد تا در بخش فرهنگی شرایطی را برای بهبود اقتصاد مقاومتی در کشور ایجاد کند. بدون هیچ‌گونه اغراقی، بانک‌پاسارگاد خارج از تمامی مسائلی که درگیر سازمان‌های دیگر است، همّ خود را، تعالی فرهنگ قرار داده‌است. هیچ‌گاه نمی‌شود در هیچ سازمانی، فرهنگ را پیوست کرد. فرهنگ باید در جان مدیران چنین سازمانی باشد. بانک‌پاسارگاد از حمایت از اولین فیلم ایرانی که جایزه اسکار را گرفت تا فیلم‌های ارزشمند دیگر، در کنار هنر ایران بوده‌است.

خبرنگار « اقتصاد برتر » در حاشیه اختتامیه جشنواره با تعدادی از برگزیدگان گفت و گو کرده است که ماحصل صحبت ها ، قدردانی از بانک پاسارگاد بخاطر تزریق امید به ایران سربلند بوده است.

*مهدی شاهسواری، فیلمساز : پاسارگاد، قطار سینمای ایران را حرکت می دهد

۱۲ سال سابقه در سینما دارم و در ۴۰ جشنواره ملی و بین المللی برگزیده شدم و جایزه دریافت کردم. سه دوره در جشنواره بودم؛ در این دوره با فیلم هانیه حضور داشتم و جایزه ویژه هیئت داوران را برنده شدم. هانیه دختر کرمانشاهی است که در زلزله کرمانشاه فداکاری کرد و خواهرش را نجات داد ولی خودش دچار ضایعه نخاعی شد. به نظرم هانیه برای جامعه می تواند یک الگو باشد.
باید به دکتر قاسمی و دکتر بلخاری تبریک گفت؛ به خاطر جشنواره خلاقانه و بزرگی که طراحی و آن را اجرا کردند. این سطح کمی و کیفی در کمتر جشنواره ای در کشور دیده می شود. به نظرم سطح کارها هم خوب بود و امکان سرمایه گذاری روی آن ها وجود دارد. می توان امیدوار بود با حمایت های این مجموعه شاهد افراد و اثاری باشند که در جشنواره های بزرگ شرکت کنند و قطار سینمای کشور را حرکت دهند.
پیشنهادی برای تداوم این نوع جشنواره و ارتقای آن دارم و آن این است که؛ اگر سانس ویژه برای اکران آثار در سینما گذاشت خیلی خوب بود. در کنار اکران آثاری که پاساگارد تولید کرده است و همچنین کارگاه های آموزش مفید است. همچنین بازار فروش فیلم داشته باشیم. همچنین تفکیک بیشتر بخش ها مفید است. یعنی مستند، داستانی و انیمیشن جدا شود. دراین صورت شاهد جشنواره پربارتری خواهیم بود.

*هیراد کرایلی، فیلمساز: همه چیز از فرهنگ شروع می شود

اهل مشهد هستم. فیلم من قلم بود که در موضوع تولید ملی و اقتصاد مقاومتی بود که حائز جایزه شد.
آثار فرهنگی بر توسعه اقتصادی کشور موثر خواهد بود؛ بویژه حرف فیلم من این بود که همه چیز از خود ما شروع می شود. ما اگر از تولید ملی حمایت کنیم می تواند اشتغال ایجاد کند. حرف فیلم من هم همین بود.
من فکر می کنم همه چیز از فرهنگ شروع می شود اگر دیدگاه ها تغییر دهیم و همه درست فکر کنیم می توانیم در اقتصاد و دیگر بخش ها کشور سربلندی داشته باشیم.

*پیمان بیرانوند، فیلمساز: فیلمسازان عصب های جامعه هستند

آخرین رویا و پژواک دو فیلم نامه من بود که با آن ها در جشنواره شرکت کردم.
آثار فرهنگی بر توسعه اقتصادی کشور تاثیر به سزایی دارد. به نظر من فیلمسازان عصب های جامعه هستند. اگر در مشکلات و موضوع های مختلف هنرمندان حوزه های مختلف بتوانند آسیب شناسی کنند و دیدگاه خودشان را در قالب اثر هنری (فیلم، نقاشی، و …) ارائه کنند می تواند بسیار مفید باشد.
نقش پاسارگاد در این زمینه خیلی مفید است. من سه بار در جشنواره بودم و در بخش پایانی هم حضور داشتم. قطعا می تواند هنرمندان را برای تولید این سنخ آثار تشویق کند.

هدی باغ بهشتی فیلمساز: پاسارگاد به هنرمندان جوان انگیزه می دهد
ایده من تحت عنوان «بچه های من» بود که در موضوع دفاع مقدس بود. به عقیده من با تصویر و فیلم می شود این موضوع را انتقال داد.
من اولین بار بود در جشنواره بودم ولی از دوستان هنرمندم خیلی درباره فعالیت های فرهنگی پاسارگاد شنیدم. به نظرم پاسارگاد توانسته هنرمندان جوان را برای پرداختن به این موضوعات انگیزه مند کند.

پاسخ دادن