بایدن : با دنیا تعامل خواهیم کرد

جوبایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در مراسم تحلیف خود ضمن تاکید بر ضرورت وحدت در آمریکا گفت : برای فائق آمدن بر چالش‌ها با دنیا تعامل خواهیم کرد.

تهران – اقتصاد برتر – یکم بهمن ۹۹

وی گفت : ما با دنیا معامل می‌کنیم نه با قدرت خود بلکه با عملکرد خود، ما شریک مطمئنی برای صلح خواهیم بود. بایدن در سخنان خود که بطور زنده از شبکه‌های خبری کشورهای مختلف پخش می‌شد، بر ضرورت وحدت در کل آمریکا بارها تاکید کرد و از مخالفان خود خواست اختلاف نظرات را کنار بگذارند و به رئیس جمهور جدید بپیوندند. وی گفت دمکراسی آمریکایی به ما حکم می‌کند که اختلاف نظر داشته باشیم ولی مقابل یکدیگر نایستیم. بایدن گفت : من به قدرت فکر نمی کنم به فرصت‌ها می‌اندیشم، به وحدت می‌اندیشم و به التیام زخم‌ها می‌اندیشم. وی گفت : امروز روز آمریکا و روز دمکراسی است و من تلاش می‌کنم که رئیس جمهور همه آمریکایی‌ها حتی مخالفانم باشم. وی با تکرار ضرورت وحدت نگرانی خود از ایجاد اختلاف در جامعه آمریکا بروز داد.

جو بایدن، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد کرد. کامالا هریس هم به عنوان زنی که در آمریکا معاون رئیس جمهور می‌شود سوگند خورد. دونالد ترامپ که هنوز شکست در انتخابات را نپذیرفته در این مراسم شرکت نکرد. او ساعاتی قبل از مراسم، کاخ سفید و واشنگتن را ترک کرد. تهدیدهای امنیتی و همه‌گیری ویروس کرونا باعث شده این مراسم با محدودیت‌ها و سختگیری‌های بی‌سابقه‌ای برگزار شود.

پاسخ دادن