بایدن: با شمارش تمام آرا پیروز خواهیم شد

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن تاکید بر شمارش تمام آرا، گفت که وی و معاونش در پایان، پیروز این انتخابات خواهند بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از خبرگزاری مهر، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بر شمارش تمام آرای این انتخابات تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، «جو بایدن» عصر پنج شنبه به وقت محلی در نطقی تلویزیونی به همراه «کملا هریس» معاون خود گفت: تردیدی نداریم پس از آنکه تمام آرا شمارش شود، من و سناتور هریس پیروز خواهیم شد.

بایدن همچنین با دعوت به آرامش، افزود: کار شمارش آرا در حال انجام است و از همه می‌خواهم آرامش خود را حفظ کنند.

بایدن فاصله آرا با ترامپ در جورجیا و پنسیلوانیا را کم کرد

به نقل از فاکس نیوز، تازه‌ترین آمارها از کاهش فاصله آرای بایدن با ترامپ در جورجیا و پنسیلوانیا حکایت دارد.

این در حالی است که ترامپ در این ایالت‌ها با فاصله قابل ملاحظه‌ای پیشتاز بود اما با شمار آرای غیابی و پستی، بایدن فاصله خود را با ترامپ کاهش داده است.

با شمارش ۹۹ درصد آرای اخذ شده در جورجیا ترامپ ۴۹.۵ درصد شامل ۲۴۳۶۴۲۰ رأی و بایدن ۴۹.۳ درصد آرا شامل ۲۴۲۳۵۹۵ رأی را به خود اختصاص داده اند.

در ایالت پنسیلوانیا هم بایدن توانسته فاصله خود با ترامپ را به حدود ۱۰۸ هزار رأی کاهش دهد، این در حالی است که ترامپ پیش از این با حدود ۵۰۰ هزار رأی از رقیب دموکرات خود پیش بود.

گفتنی است که انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و انتخابات کنگره این کشور روز سه شنبه سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه) در سراسر ایالات متحده برگزار شد و فرآیند شمارش آرای حضوری، پستی و غیابی این انتخابات از بامداد روز چهارشنبه به وقت تهران آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

پاسخ دادن