با اجرای طرح صمت، سرنوشت قرعه‌کشی خودروسازان چه می‌شود؟

قیمت پرفروش‌ترین خودروها در بازار چند است؟

طرح وزارت صمت برای جهش تولید خودرو در صورت تصویب در ستاد اقتصادی دولت به‌طور حتم می‌تواند چرخ تولید در شرکت‌های خودروساز را به دور تند گذشته بازگرداند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ آذر ۹۹

به گزارش # اقتصادبرتر، این طرح که بر پایه تغییر قیمت‌گذاری خودرو بنا نهاده شده از یکسو می‌تواند منجر به جهش تولید شود و از سوی دیگر سودی که هم اکنون به واسطه سفته بازی در جیب سوداگران بازار می‌رود را وارد چرخه صنعت کند. حال این سوال مطرح می‌شود که در صورت تصویب طرح جهش تولید در ستاد اقتصادی آیا قرعه‌کشی خودرو توسط دو خودروساز باز هم تداوم خواهد داشت؟ آنچه مشخص است با توجه به افت تولید خودرو به واسطه تحریم‌های بین‌المللی وزارت صنعت، معدن و تجارت راهکاری را تحت عنوان پیش‌فروش خودرو به‌صورت قرعه‌کشی با شرایطی از قبیل اختصاص هر خودرو به یک کد ملی، عدم اجازه فروش خودرو تا یک‌سال و… جهت جلوگیری از تجاری‌سازی این وسیله نقلیه در دستور کار قرار داد تا از این طریق هم قیمت خودرو کنترل شود و هم دلالان از بازار خارج شوند، با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد که این راهکار، توان پاسخگویی به خلأهای بازار خودرو را نداشته و هرکدام از این شرایط با روش‌هایی خاص دور زده شد.

طرح مذکور در راستای جهش تولید خودرو قرار است به ستاد اقتصادی دولت برود، بنابراین در صورت تصویب، از یکسو نقدینگی در شرکت‌های خودروساز افزایش خواهد یافت و از سوی دیگر تولید محصولات خودرویی هم روند صعودی پیدا می‌کنند.  با افزایش عرضه خودرو که این خود بیشترین تاثیر را در تعادل بازار خودرو به همراه دارد و متعادل شدن قیمت، بخش غیرمصرفی بازار که در دوسال گذشته با هدف کسب سود از معاملات خودرویی به آشفتگی بازار دامن زده، انگیزه‌ای برای حضور در این بازار نخواهد داشت و جای خود را به متقاضیان واقعی می‌دهد.

به این ترتیب به نظر می‌رسد که قرعه‌کشی خودرو که تنها سود آن برای سفته بازان بازار بود با واقعی‌سازی قیمت و اعمال مکانیزم عرضه و تقاضا در قیمت‌گذاری توجیهی برای اجرا نخواهد داشت.

پاسخ دادن