با افزایش تولید خودرو؛ قیمت‌ها کاهش می‌یابد

اقتصادبرتر

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: روند افزایش تولید باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود که در حال حاضر نیز این مهم در حال تحقق است.

تهران – اقتصادبرتر- ۳۰ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل ازخودروکار، فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره برخی خبرها مبنی بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال واردات محدود خودرو است، گفت: وزارت صمت به دنبال واردات خودرو نیست و هیچ برنامه‌ای برای این موضوع حتی با ارز منشا خارجی ندارد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره سرنوشت سرمایه‌گذاری خودروسازی‌های خارجی در ایران، افزود: شرکت‌هایی که در ایران برای تولید خودرو سرمایه گذاری کرده‌اند با توجه به حجم سرمایه‌گذاری‌ها مجددا به ایران بازمی‌گردند اما این بازگشت با شرایط قبلی تکرار نمی‌شود. ما بازار خود را در اختیار شرکت‌هایی که بر اثر یک چالش ایران را ترک می کنند، قرار نمی‌دهیم.

شرکت های خودروسازی خارجی یک میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری کردند

وی اظهار کرد: مجموع سرمایه گذاری‌هایی که شرکت های خودروسازی خارجی در ایران انجام داده‌اند یک میلیارد دلار است.

مقیمی درباره قطع همکاری سوزوکی با ایران، خاطرنشان کرد: قطعاتی که شرکت سوزوکی به ایران می‌فروخت در حال حاضر جزو لیست تحریمی است به همین دلیل واردات این قطعات با مشکل روبه رو شد اما وزارت صمت در تلاش است با سایر روش‌ها مشکلات موجود در این زمینه را حل کند.

افزایش تولید، کاهش قیمت خودرو را رقم می‌زند

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راهکارهای لازم برای کاهش قیمت خودرو، خاطرنشان کرد: افزایش تولید باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود که در حال حاضر نیز این مهم در حال تحقق است.

مقیمی افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر را رد کرد و ادامه داد: این قیمت‌ها در سایت‌ها مطرح می‌شود با سیاست‌های اتخاذی وزارت صنعت، معدن و تجارت روند تولید افزایش پیدا کرده است و در روند افزایشی تولید، قیمت‌ها کاهش پیدا می کند.

کاهش قیمت خودرو در پایان سال ۹۷ محسوس بود!

وی با بیان اینکه کاهش قیمت خودرو در پایان سال ۹۷ – که اوج تقاضا بود- محسوس بود، تصریح کرد: در حال حاضر اکثر مردم فروشنده هستند. اگرچه سوءاستفاده‌گران قیمت خودرو را درسایت‌ها بیش از مقدار واقعی اعلام می‌کنند اما نمی‌توان فردی را پیدا کرد که خودرو با این قیمت خریداری کرده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره اعمال سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت -۵ درصد زیر قیمت بازار-، تصریح کرد: این سیاست در دراز مدت اثرگذار است وزارت صمت برای ساماندهی این وضعیت در حال انجام مجموعه‌ای از اقدامات است.

پاسخ دادن