بحران کرونا در آمریکا؛ استقرار ارتش در بیمارستان های ۶ ایالت

 دولت جو بایدن که این روزها با بحران افزایش صعودی مبتلایان به سویه امیکرون ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند، شش تیم پرسنل پزشکی نظامی به بیمارستان های مملو از بیماران کرونایی در نیویورک، نیوجرسی، اوهایو، رود آیلند، میشیگان و نیومکزیکو اعزام کرده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان بی سی آمریکا، بهره گیری از ۱۲۰ نیروی پزشکی ارتش آمریکا در حالی انجام می شود که بیمارستان های این کشور با کمبود نیروی انسانی مواجه هستند. پرستاران و سایر پرسنل پزشکی در میان انبوه بیماران مبتلا به  سویه بسیار مسری امیکرون قرار دارند که به دلیل ابتلا به کرونا مجبور به ترک محل کار خود می شوند. جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا با اعلام اعزام تیم پرسنل پزشکی ارتش به شش ایالت در ادامه وعده های خود مدعی شد که دولت  قصد دارد ۵۰۰ میلیون کیت آزمایش کرونای اضافی خریداری کند.

دولت بایدن پیش از این وعده توزیع رایگان ۵۰۰ میلیون کیت آزمایش سریع کرونا در سراسر آمریکا را و اکنون نیز وعده توزیع رایگان ماسک N۹۵  را داده است. بایدن همچنین اعلام کرد که آمریکا بیش از ۸۰۰ پرسنل نظامی و اضطراری را از روز جشن شکرگزاری در بیمارستان ها مستقر کرده است. بیش از ۱۴ هزار عضو گارد ملی نیز در ۴۹ ایالت برای کمک به مبارزه با کرونا فعال شده اند.

آمریکا در روز پنجشنبه بیش از ۷۹۷ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا را به ثبت رساند درحالی که آمار فوتی های این بیماری در آمریکا به بیش از ۸۷۱ هزار نفر رسیده است. پیش از این،شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد: بیمارستان های ایالت های مختلف آمریکا با افزایش تعداد افراد بستری به دلیل ابتلا به کرونا و تقاضا برای تست کووید-۱۹ با کمبود نیرو و تجهیزات مواجه‌اند. بر اساس این گزارش، با توجه به این که کمبود آزمایش های کرونا، بحران رو به رشد بستری در بیمارستان ها را تشدید می کند، ایالت های بیشتری در آمریکا با اعزام نیرو و ارائه تجهیزات برای کمک به بیمارستان ها و شبکه های مراقبت های بهداشتی رقابت می کنند.

کمبود نیرو در بیمارستان های آمریکا افزایش یافته زیرا کادر مراقبت های بهداشتی که در صف مقدم مبارزه با کرونا هستند و با خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری مواجه هستند، به این ویروس مبتلا شده و نیاز به قرنطینه دارند. ابتلا و قرنطینه شدن این نیروها در شرایطی رخ داده که شیوع سویه امیکرون ویروس کرونا افراد بیشتری را به سمت بیمارستان ها راهی کرده است.

گاوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا گفته بود بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای گارد ملی به ده ها مرکز آزمایش کرونا اعزام خواهند شد. دیگر ایالت های آمریکا نیز نیروهای گارد ملی را بسیج کرده اند تا به مراکز بهداشتی درمانی که تحت فشار افزایش بیماران هستند کمک های پزشکی و غیرپزشکی را ارائه دهند. برخی از ایالت های آمریکا به منظور حفاظت از ظرفیت بیمارستان ها برخی عمل های جراحی غیرضروری را در برخی از بیمارستان ها لغو کرده اند. بر اساس گزارش وزارت بهداشت آمریکا، در نیویورک، به ۴۰ بیمارستان گفته شده  به دلیل کمبود تخت های بیمارستانی، عمل های جراحی غیر ضروری تا دو هفته متوقف شود.

پاسخ دادن