بخش خصوصی باخودباوری می تواند تحول عظیمی در ورزش ایجاد کند

تشکل‌های ورزشی و تقویت بخش خصوصی یکی از خلا‌ های ورزش استان اصفهان به شمار می‌آید، ظرفیت بسیار مهمی که با حمایت و خودباوری می تواند ظرفیت های زیاد ورزش کشور را در عرصه های بین المللی به نمایش بگذارد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصاد برتر، فرهاد رحیمی کارآفرین ورزشی و مسئول برگزاری نمایشگاه ورزش و سلامت پیش از ظهر امروز ( دوشنبه ۹ خردادماه) در نشست خبری نمایشگاه تخصصی ورزش، سلامت و خدمات وابسته اظهار داشت: این نمایشگاه به صورت اختصاصی برای اولین بار در اصفهان بدون عناوین دیگر برگزار می‌شود.

وی افزود: در دنیا همه اقدامات ورزشی را بخش خصوصی انجام می‌دهد و برگزار کننده هم به عهده آنهاست و روند رو به صعودی دارند که به دلیل ساختار و فرآیندهای موجود، خروجی و دستاوردهای بیشتری را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: وضعیت ورزش اصفهان هم با همکاری بخش خصوصی بهبود پیدا می‌کند و نمایشگاه‌ها، خاستگاه‌هایی هستند که بخش خصوصی ورزش را تقویت می‌کند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی یک خلا در ورزش اصفهان است، تصریح کرد: امیدوارم این نمایشگاه روند مثبتی را تا برگزاری به جای گذاشته و امیدواریم سال‌های آینده با سابقه درخشانی برگزار شود.

مدیر نمایشگاه تخصصی ورزش، سلامت، تغذیه و خدمات وابسته با بیان اینکه ورزش اصفهان ظرفیت و جایگاه‌ بالایی در الگو شدن برگزاری نمایشگاه‌ ورزشی در مسیر کارآفرینی و اثرگذاری سلامتی و ارتقا ورزش دارد، تصریح کرد: برگزاری رویدادهای ورزشی از دیگر اهداف این نمایشگاه است که این اقدام در کشورهای توسعه یافته انجام می‌شود که بازهم ردپایی از بخش خصوصی مشاهده می‌شود زیرا بخش خصوصی طبق تجربه برنامه‌ها را با کیفیت و بهره‌وری بسیاری برگزار می‌کند که شاید دولت به دلیل چالش‌ها به این میزان در برنامه‌ها بهره‌وری نداشته باشد.

وی افزود: بخش خصوصی باید به این باور برسد که انجام کارها را به تنهایی به سرانجام برساند و نیاز به بخش دولتی نداشته باشد و حتی انتظاری از این بابت نداشته باشد تا به صورت خودکفا عمل کند و در این صورت با تقویت خود حضور پررنگی‌ هم خواهد داشت.

وی با اشاره بیش از ۴۰ غرفه در نمایشگاه گفت: اکثر این غرفه از اصفهان هستند و چند غرفه مهمان نیز داریم و غرفه هایی که مربوط به تولیدات و تجهیزات و همچنین پوشاک است .

رحیمی در خصوص برنامه های جنبی نمایشگاه گفت: برگزاری مسابقات و چالش‌ها و رویدادهای ورزشی توسط ورزش شهرداری و ورزش همگانی در حاشیه نمایشگاه برگزار می‌شود.

وی در بحث تولید محصولات ورزشی خاطرنشان کرد: باید دید چه مصارفی وجود دارد که تجهیزات ورزشی و باشگاه‌ها، پوشاک و محصولات رژیمی و تغذیه در صدر هستند و بعد از تحریم‌ها محصولات اغلب در داخل کشور تولید می‌شود و البته رقابت در کیفیت وجود دارد و امیدواریم در این زمینه ارتقا پیدا کنیم.

رحیمی با اشاره به اینکه بخش خصوصی به تازگی در زمینه ورزش ورود کرده، گفت: فقدان تشکل‌های صنفی در ورزش به ورود بخش خصوصی کمک می‌کند به ویژه در بعد اقتصادی و فرصت‌های شغلی ورزش بسیار تاثیرگذار هستند و این خلا در اصفهان دیده می‌شود.

در پایان این نشست اصغر قلندری، پیشکسوت ورزش اصفهان گفت: پس از گذشت ۲۰ سال ورزشگاه نقش جهان با کمک و همکاری باشگاه‌های ورزشی راه‌اندازی شد که این نشان از ورود باشگاه‌ها و بخش خصوصی است.

وی افزود: رویدادهای ورزشی زمانی تاثیرگذار است که از بخش خصوصی تغذیه شود و بیشترین آسیب از سوی بخش دولتی است از جمله فقدان وسایل مورد نیاز ورزشی و امکانات رشته‌های تخصصی و با کیفیت از نشانه‌های آن است.

پس از پایان نشست خبری مراسم ربان چینی هشتمین نمایشگاه ورزش، سلامت، تغذیه و خدمات وابسته با حضور مسئولان ارشد استانی و ورزشی برگزار شد.

پاسخ دادن