برترین ایده های تجاری و فرصتهای سرمایه گذاری در ایران

برترین ایده های تجاری و فرصتهای سرمایه گذاری در ایران

ایران توسط در رده بندی بانک جهانی به عنوان یک اقتصاد با درآمد متوسط ​​ قرار دارد. در اوایل قرن بیست و یکم ، بخش خدمات بیشترین درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داد و پس از آن صنعت (معدن و تولید) و کشاورزی قرار گرفت.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ آبان ۹۸

هم اکنون ایران در صنایع تولیدی در بخش های خودرو ، حمل و نقل ، ، ساخت لوازم خانگی ، مواد غذایی و کالاهای کشاورزی ، تسلیحات ، داروسازی ، فناوری اطلاعات و پتروشیمی پیشرو است.

مجله ProfiableVenture برترین ایده های تجاری و فرصتهای سرمایه گذاری در ایران را به شرح زیر معرفی کرده است:

*یک شرکت انرژی خورشیدی را راه اندازی کنید

راه اندازی یک شرکت انرژی خورشیدی در ایران بدون شک یکی از مشاغل ایده آل برای شروع در کشور به دلیل این واقعیت است که ایران سالانه شدت بالای خورشید دارد. انرژی خورشیدی به یکی از قابل اطمینان ترین منبع تغذیه به ویژه در کار آسانسور در ساختمان های تجاری تبدیل شده است.

بازار انرژی خورشیدی رو به افزایش است و هنوز هم برای ورود سرمایه گذاران جدید باز است. به همان اندازه که بازار در سراسر جهان رو به رشد است ، شما باید یک استراتژی بازاریابی کارآمد را اتخاذ کنید تا بتوانید فروش خوبی و سودهای کلانی کسب کنید. می توانید با کسانی که محصولاتی را تولید می کنند که از انرژی خورشیدی استفاده می کنند ، به توافق نامه های پیمانی بپردازید تا بتوانید به عنوان تأمین کننده برای آنها عمل کنید.

*شرکت فراوری تولیدات نفتی راه بیاندازید

شرکتی که بتواند تولیداتی مانند بنزین موتوری ، روغن سوخت تقطیر شده ، مایعات گازی هیدروکربن ، سوخت جت ، آسفالت ، روغن جاده و نفت خام را به واسطه های فروشگاه های این محصولات عرضه  کند.

لطفا توجه داشته باشید که گسترش نسبی جغرافیایی تاسیسات صنعت در ایران وابسته به تقاضای منطقه ای و عرضه نفت خام و فرآورده های نفتی است. مناطقی با جمعیت زیاد و فعالیت اقتصادی قابل توجه بیشتر از نفت خام و فرآورده های نفتی نسبت به سایر مناطق را طلب می کنند.

مناطقی که بسیاری از فرودگاه ها به همان اندازه نیاز به مقادیر زیادی سوخت جت دارند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که در هنگام خرید مکان ، برای پیدا کردن مزرعه مخزن نفت خود ، این مناطق را هدف قرار می دهید.

*شرکت حمل و نقل فرآورده های نفتی را راه اندازی کنید

یکی دیگر از سرمایه گذاری های پر رونق و سودآور که سرمایه گذار باید در ایران از آن شروع کند ، یک شرکت حمل و نقل فرآورده های نفتی است. شرکت های حمل و نقل فرآورده های نفتی در حمل و نقل فرآورده های نفتی از قبیل روح پریمیوم حرکتی (بنزین / سوخت) ، نفت سفید و دیزل از پالایشگاه ، بندر و مخازن نفتی به ایستگاه های مختلف پرکننده در سراسر کشور مشغول هستند.

تمام کارهایی که برای شروع این نوع کار باید انجام دهید عبارتند از: ناوگان نفتکش ، راننده نفتکش ، مجوزهای لازم و مجوزهای تجاری و همکاران. بدون شک این نوع تجارت سرمایه فشرده است ، اما همچنین بسیار پر سود نیز هست و به نظر می رسد ایران یکی از بالاترین تولید کنندگان نفت خام در جهان است.

*کارخانه پالایشگاه پتروشیمی را راه اندازی کنید

مشاغل دیگری که یک سرمایه گذار که به دنبال کسب درآمد از زنجیره ارزش تجاری صنعت نفت و گاز در ایران است باید در نظر بگیرد ، یک کارخانه پالایشگاه پتروشیمی است. محصولات جانبی زیادی از نفت خام وجود دارد که بسیار قابل فروش هستند.

پتروشیمیایی مانند بنزن ، اتیلن ، آمونیاک ، تولوئن و دیگران برای مقاصد مختلف استفاده می شوند از این رو بازار بزرگی برای آنها وجود دارد. بنابراین ، اگر به دنبال تجارت در ایران هستید ، یکی از گزینه های شما افتتاح کارخانه پالایشگاه پتروشیمی در کشور است.

*شرکت تولیدی کیسه های پلاستیکی زیست تخریب پذیر را شروع کنید

کسب و کار تولید کیسه های پلاستیکی زیست تخریب پذیر یکی دیگر از ایده های خوب تجاری برای شروع در ایران است. به تازگی ، صنعت خرده فروشی به دلیل این واقعیت که دنیا در مسیر تحولات آب و هوایی قرار دارد ، استفاده کامل از کیسه های پلاستیکی تخریب پذیر را به طور کامل پذیرفته است.

این نشان می دهد که در واقع بازار بسیار بزرگی برای کیسه های پلاستیکی زیست تخریب پذیر در جهان وجود دارد. از این رو بسیاری از سرمایه گذاران مشتاق سرمایه گذار در حال تولید  خود در صنعت تولید کیسه های پلاستیکی تخریب پذیر هستند.

*فروشگاه تعمیر جواهرات را باز کنید

تجارت تعمیر جواهرات کاری است که خدمات تعمیر ساعت و جواهرات از جمله اندازه ، جلا دادن و تعویض باتری و غیره را ارائه می دهد. این مشاغل بسیار پررونق است زیرا یکی از دو نفری که در ایران می توانید یک یا چند جواهر فروشی داشته باشید که از آنها استفاده می کنند. حقیقت این است که وقتی از جواهرات استفاده می شود ، از این رو نیاز به خدمات فروشگاه های تعمیر جواهرات ، فرسوده یا آسیب دیده می شوند.

اگر می خواهید یک تجارت تعمیر جواهرات را اداره کنید ، باید آن را در اداره امور شرکت های ایران ثبت کنید. اگرچه می توانید یک تجارت تعمیر نشده جواهرات را در ایران انجام دهید ، اما راه اندازی یک کار ثبت شده بهترین راه برای انجام این کار است زیرا این امر باعث می شود که شما با مشتریان مهم و حتی مشاغل مهم تجارت کنید.

*کسب و کار پردازش چرم را شروع کنید

مشاغل پردازش چرم مشاغلی هستند که در برنزه کردن ، دکلره کردن و تمیز کردن  پوست و رنگ خزها فعالیت دارند. اپراتورهای این صنعت پوسته های خام را از کشتارگاه خریداری کرده و به دست می آورند و برای ایجاد چرم نهایی روی آنها کار می کنند.

محصولات ساخته شده از چرم فرآوری شده در همه نقاط جهان استفاده می شود. در حقیقت ، رکود اقتصادی به سختی در استفاده از محصولات ساخته شده از چرم فرآوری شده تأثیر می گذارد. از کمربندهای چرمی ، کیف ، کیف پول ، ساعت مچی ، کفش ، دمپایی و صندل و همکاران بطور روزانه استفاده می شود.

*شروع میوه تجاری و کشاورزی سبزیجات

براساس داده های سال ۲۰۱۲ سازمان غذا و کشاورزی ، ایران جزو پنج تولید کننده برتر دنیا در بین زردآلو ، گیلاس ، آلبالو ، خیار ، خرما ، بادمجان ، انجیر ، پسته ، گل دانه ، گردو و هندوانه است.

بنابراین ، اگر به دنبال شروع یک تجارت در ایران هستید ، باید به کار تجاری تجاری میوه و سبزیجات توجه کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که این میوه ها و سبزیجات محبوب بخشی از چیزهایی هستند که شما کشت می کنید. حقیقت این است که بازار بین المللی بزرگی برای میوه هایی که در ایران کشت می شوند وجود دارد.

*یک شرکت داروسازی راه اندازی کنید

اگر داروساز هستید و مطمئن هستید که هنگام تولید داروهای ژنریک مؤثر ، فرمول برنده دارید ، باید به فکر راه اندازی شرکت دارویی عمومی خود باشید. این تجارت هنوز هم برای ورود سرمایه گذاران و رقابت برای بازار موجود در ایران باز است. فقط اطمینان حاصل کنید که محصولات دارویی استاندارد و مؤثر تولید می کنید.

*اکرم صدیقی. سردبیر سایت اقتصاد برتر

پاسخ دادن