برخورد با سفارش‌گذاری غیرواقعی خودرویی‌ها در بورس

سرمایه گذاری
اقتصادبرتر

معاون بازار شرکت بورس گفت: قطعا افرادی که بخواهند خلاف مقررات سفارش‌های غیرواقعی بگذارند، دسترسی آنلاین آنها را برای مدت محدودی مسدود خواهیم کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

سفارش گذاری‌های غیرواقعی در نمادهای خودرویی طی چند روز اخیر موجب اعتراض بسیاری از فعالان بازار شده است.

به گفته فعالان بازار برخی افراد با سفارش گذاری غیرواقعی موجب بهم خوردن روند بازار شده و موجب بروز مشکلاتی برای بسیاری از سهامداران شده اند و خواستار برخورد با این متخلفان هستند.

محمود گودرزی درباره برخورد با متخلفان در نمادهای خودرویی که اقدام به سفارش‌گذاری غیرواقعی می‌کنند، اظهار داشت: قطعا با این گونه سفارش گذاری برخورد می‌شود و روز سه شنبه نیز این گونه سفارش‌ها حذف و به کارگزار مربوطه در این باره هشدار و تذکر داده شد.

معاون بازار شرکت بورس تهران افزود: قطعا افرادی که بخواهند خلاف مقررات، سفارش چینی کنند و سفارش‌های غیرواقعی بگذارند دسترسی آنلاین آنها را برای مدت محدودی مسدود خواهیم کرد تا متعهد شوند اقدام به تکرار تخلف نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه روز سه شنبه با توجه به نوع سفارشات با متخلفان روی نماد خودرو و خساپا برخورد شده است،گفت: متخلفان سهامداران حقیقی بودند و دسترسی آنلاین آنها نیز محدود شد.

گودرزی درباره شائبه‌ها مبنی بر خرید سهام با کد حقیقی توسط صندوق توسعه بازار نیز گفت: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و از اساس کذب است، روی خرید و فروش‌هایی که صورت می‌گیرد نظارت می‌شود و این موضوعات بی پایه است.

پاسخ دادن