برخی نیروگاه‌ها استفاده از مازوت را انکار می‌کنند

بحث تولید انرژی و مصرف آن در کشور باید به مرحله‌ای برسد که به محیط زیست آسیب زیادی وارد نکند و عوارض آن مردم را در معرض خطر قرار ندهد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران، با بیان این مطلب اظهار  داشت: بحث تولید انرژی و مصرف آن در کشور باید به مرحله‌ای برسد که به محیط زیست آسیب زیادی وارد نکند و عوارض آن مردم را در معرض خطر قرار ندهد. برای مثال کشوری همچون فرانسه از نیروگاه‌های هسته‌ای برای تولید برق و انرژی استفاده می‌کند و در این زمینه تلاش‌های بسیار زیادی انجام دادند، این کار هیچ مضراتی ندارد و انرژی مناسبی تولید می‌کند.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در کشور ما، دولت و مجلس باید ساختمان‌های دولتی را ملزم کنند که به جای گاز از انرژی پنل‌های خورشیدی استفاده کنند زیرا ما باید به سمتی برویم که حتی مصرف خانگی‌مان در حوزه انرژی به حداقل برسد. بهتر است کشور ما انرژی‌های سبز و تجدیدپذیر تولید کند. البته ظرفیت خوبی هم دارد زیرا خداوند نعمات زیادی در اختیار ما قرار داده است، زیرا استفاده برخی نیروگاه‌ها از فرآورده‌های نفتی می تواند موجب تولید آلاینده شود که این مسئله برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد.  بسیاری از نیروگاه‌ها و صنایع استفاده از سوخت مازوت را انکار می‌کنند اما شواهد حاکی از آن است که از این سوخت استفاده می‌شود و موضوع بسیار نگران کننده ای است زیرا مشکلات بزرگی را برای ما ایجاد می‌کند.

عضو شورای شهر تهران گفت: شرایط جوی ما در هفته آینده هم همچنان پایدار است و اگر این مسئله ادامه پیدا کند طبیعتا می‌تواند بسیار مضر باشد به همین دلیل لازم است که مسئولان، قانونگذاران و… این دغدغه را پیگیری کنند. امروزه ما نباید به سمت تولید انرژی‌های گران برویم چون از نعمت آفتاب و گاز برخوردار هستیم. همچنین ایران پتانسیل استفاده از سوخت هسته‌ای را دارد اما باید ببینیم آیا این سوخت آلاینده با خود دارد یا خیر؟ در این راستا بهتر است مسئولان حوزه اقتصاد، انرژی و محیط زیست با همدیگر فکر کنند و ببینند چه انرژی مقرون به صرفه است.

پاسخ دادن