بررسی قیمت طلا جهانی از ۳ الی ۶ دی ماه

سایت گلدپرایس نوشت: فقدان هرگونه نیروی محرکه اقتصاد خرد حقیقی، شروع هفته پر انرژی فلز زرد را می توان بخاطر موضع گیری سرمایه گذاران در انتهای یک سال تجاری دانست.

تهران – اقتصادبرتر – ۳ دی ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ،  صبح طلا کمی بالاتر معامله شد و بار دیگر از مرز ۱۴۸۰ دلار در هر انس گذشت. نقره بالای ۱۷ دلار حرکت میکند، دارایی ده ساله آمریکا همچنان با افزایش ۱٫۹۰ درصدی روبروست و شاخص دلار ثابت است.

معامله گران تعطیلات خوبی داشته باشید! به آغاز دو هفته کوتاه برای معاملات، که تا پایان سال ۲۰۱۹ و شروع سال ۲۰۲۰ با تعطیلات همراه هستند، خوش آمدید. اخبار و اطلاعات مالی مختصرتر از هفته های گذشته دنبال خواهد شد. براساس معاملات آمریکا از این تاریخ تا ششم ژانویه خوب است که به یاد داشته باشیم اکثر معامله کنندگان در لندن آفلاین خواهند بود و در نتیجه نقدینگی بازار در این ایام پایین خواهد بود.

با همه اینها، امروز صبح طلا کمی بالاتر معامله شد و بار دیگر از مرز ۱۴۸۰ دلار در هر انس گذشت. نقره بالای ۱۷ دلار حرکت میکند، دارایی ده ساله آمریکا همچنان با افزایش ۱٫۹۰ درصدی روبروست و شاخص دلار ثابت است.

فقدان هرگونه نیروی محرکه اقتصاد خرد حقیقی، شروع هفته پر انرژی فلز زرد را می توان بخاطر موضع گیری سرمایه گذاران در انتهای یک سال تجاری دانست. کسانی که امیدوارند عملکرد مثبت بازار در سال ۲۰۱۹ در بسیاری از دارایی ها، سرانجام ختم به تقاضای بیشتر برای کالاهای اساسی در سال ۲۰۲۰ شود.

قیمت طلا

هم اکنون در ساعت ۲۲ شامگاه سه شنبه ۳ دیماه قیمت #طلای_جهانی از ۱۵۰۰ هم عبورکرد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا را که می بایست دنبال نمود:

بنظر می رسد کالاهای پایدار بیش از آنچه انتظار می رفت تحت تاثیر کنسل شدن سفارش های بویینگ قرار گرفته اند. در همین حال، امروز صبح خلاء هزینه های حمل و نقل در اطلاعات منتشر شده به چشم می خورد. پس به گمان من به محض اینکه تحلیلگران بررسی اطلاعات اقتصادی آمریکا را به پایان رسانند، نگرانیشان در مورد صنعت تولید آمریکا رو به فزونی خواهد رفت. گزارشی که امروز صبح منتشر شد روند رو به رشد طلا را بین ۲ الی ۳ دلار در هر انس افزایش داد.

سه شنبه ۲۴ دسامبر

در خصوص تولید، تحلیل های ما در بخش صنعت با انتظارات فاصله دارند. با این حال هیچ کدام از رشدd پیوسته حکایت ندارند. بخصوص که در ماه دسامبر، بانک مرکزی وجود این ریسک در اقتصادش را تایید کرد انتظار نمی رود هیچ مورد ناامیدکننده دیگری بازار را در این هفته تکان دهد.

پنجشنبه ۲۶ دسامبر

آمار بیکاری طی دو هفته گذشته به بالای ۲۲۵ هزار رسیده است. هنوز  بر این است که این امر مشکلی به وجود نخواهد آورد، اما در تحلیل این عامل و نقش آن بر اقتصاد، می بایست مقیاس بلند مدت را در نظر گیریم و در بازه زمانی کوتاه مدت اهمیت زیادی نخواهد داشت.

و این گزارش ما از چند روز پایانی سال بود. تنها تحلیل های مهمی که میتوان طی این مدت کوتاه مد نظر قرار داد. گزارش ما در روز جمعه نیز مختصر خواهد بود، اما اگر اتفاقی ناگهانی و ورای انتظارات کنونی رخ دهد بلادرنگ به اطلاع شما خوایم رساند.

پاسخ دادن