برف و سرما ادامه دارد

برف و سرما ادامه دارد

سامانه بعدی از ۳شنبه وارد کشور خواهد شد ، بارش ها در سامانه بعدی نیز چشمگیر خواهد بود ، برف و سرما ادامه دار خواهد بود.

تهران – اقتصادبرتر – 29 دی 98

به گزارش #اقتصادبرتر ، موج ها پی در پی وارد کشور میشوند؛ همچنان مدلهای هواشناسی در جدیدترین آپدیت ها پیش بینی بهمن ماهی پر بارش را برای ایران داشته اند

 چیزی که مسلم است شروع پر قدرت بهمن ماه است با ورود دو سامانه قدرتمند بارشی خواهد بود و سرتاسر کشور بارانی یا برفی میشوند.

سامانه ای که امروز دست به کار شد همچنان تا فردا فعال خواهد بود طی ساعات آینده همچنان بارش‌ها در غرب و شمالغرب ادامه خواهد داشت به تدریج ، این بارش در شمال کشور مثل گیلان و مازندران و گلستان تقویت میشه . همچنین در مناطقی از فارس و بوشهر و چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و قزوین و تهران و قم و ارتفاعات یزد و کرمان هم بارش هایی خواهیم داشت . در پایتخت طی فردا بارش برف میتواند ببارد بخصوص شمالشرق و شمال استان . بنظر جاده‌های البرز هم برفی خواهند شد . اواخر وقت فردا به سمت دوشنبه علاوه بر اینکه بارش‌های پراکنده ای در شمال داریم برای شمالشرق و شرق و جنوبشرق هم بارش هایی نقطه‌ای پیش بینی شده .

۲ . از سه‌شنبه ظهر سامانه جدید و تازه نفس از سمت غرب کشور وارد میشه . این موج چهارشنبه بخش وسیعی از غرب و جنوبغرب کشور را پوشش خواهد داد . پنجشنبه سامانه علاوه بر اینکه همچنان در غرب و جنوبغرب فعال خواهد بود به سمت مرکز و پایتخت و جنوب و اخر وقت شمالشرق و شرق هم حرکت خواهد کرد . این موج را هوای سرد همراهی میکند که میتواند برف گسترده ای هم به همراه داشته باشد .

۳ . سامانه‌ای سرد و فعال دیگر از اواخر جمعه شمالغرب و شمال و غرب را فرا میگیرد و تا اوایل هفته آینده در کشور فعال خواهد بود .

توصیف سامانه بارشی :بارش برف ، مه، کاهش دما و محدودیت دید

زمان شروع: یکشنبه 98/10/29

نوع مخاطره:بارش برف و مه آلودگی و یخبندان

منطقه اثر:استانهای تهران ، البرز، قزوین، زنجان، اردبیل، قم، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی.

زمان پایان: دوشنبه 98/10/30

اثر مخاطره:یخبندان، لغزندگی و اختلال تردد در معابر شهری و محور های مواصلاتی همراه با مه آلودگی و کاهش دید

توصیه:احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی

پاسخ دادن