برگزاری دیدار دوستانه جذاب کشتی بین ایران و آمریکا

برگزاری دیدار دوستانه جذاب کشتی بین ایران و آمریکا

گیبل استیوسون، قهرمان المپیک توکیو؛ امیرحسین زارع، قهرمان جهان در سنگین وزن کشتی آزاد را به مبارزه طلبیده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ مهر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از Flowrestling ساعاتی پیش زمان قطعی دیدار دوستانه کشتی آزاد بین ایران و آمریکا اعلام شد. براین اساس، دو تیم بزرگ کشتی دنیا روز ۲۳ بهمن سال جاری در آرلینگتون دالاس در ایالت تگزاس، مقابل هم صف آرایی خواهند کرد.

در مصاف تماشایی کشتی آزاد آمریکا و ایران، جدا از رویارویی مجدد دیوید تیلور و حسن یزدانی، جیدن کاکس و کامران قاسم‌پور، باروز و نماینده ایران، دیدار فوق سنگین هم علاقه‌مندان بسیاری خواهد داشت. امیرحسین زارع کشتی گیر فوق سنگین کشورمان که در المپیک توکیو به مدال برنز دست پیدا کرد، درخشش تحسین برانگیزی در رقابت های جهانی نروژ داشت و قهرمان جهان شد.

در سوی مقابل، آن طور که از اخبار شنیده می شود، قرار است برای این مسابقه، گیبل استیوسون هم حضور داشته باشد. استیوسون توانست در المپیک توکیو با غلبه بر گنو پتریاشویلی از گرجستان (قهرمان نامدار جهان و المپیک)، به مدال طلای سنگین وزن کشتی آزاد دست پیدا کند، ولی بعد از المپیک و در میان تعجب همگان، تصمیم به کنار گذاشتن ورزش قهرمانی و فعالیت در کشتی کج (WWE) گرفت.

حالا اما وبسایت Flowrestling خبر داده استیوسون برای این دیدار دوستانه به کشتی حرفه ای بازخواهد گشت.

بلافاصله بعد از اعلام تاریخ رویارویی تیم‌های کشتی آزاد ایران و آمریکا از سوی پیج اینستاگرامی این وبسایت، استیوسون در کامنت ها اعلام حضور کرد:
«به ایران بگویید زارع را بفرستد، من در این رقابت‌ها شرکت می‌کنم»

شاید طرفداران آمریکایی کشتی آشنایی چندانی با امیرحسین زارع نداشته باشند. این وبسایت در معرفی او، این طور نوشته است:
«زارع رقیبی لایق برای گیبل به حساب می رود. او در حالی که فقط ۲۰ ساله است، بدون از دست دادن حتی یک امتیاز، قهرمان جهان شده است و در این مسیر، بزرگان سنگین وزن چون طاها آکگول از ترکیه و گنو پتریاشویلی از گرجستان را با نتیجه قاطع ۹ به ۲ شکست داده و نتیجه مسابقاتش برابر گنو ۲ برد و ۱ باخت است. یادآوری اینکه گنو همان کشتی گیری است که گیبل تا ثانیه های پایانی فینال المپیک، از او عقب بود.»

زارع بعد از قهرمانی اش در نروژ، شادی مخصوص گیبل استیوسون شامل پشتک های دیدنی را به نمایش گذاشت. گیبل هم با انتشار پستی در اینستاگرام از قهرمانی اش در المپیک، نوشت آمریکا پادشاه است.

همچنین گیبل بعد از قهرمانی زارع در جهان و در پاسخ به حساب توییتری اتحادیه جهانی کشتی که پرسیده بود: «آیا پادشاه جدیدی در ۱۲۵ کیلوگرم داریم؟» با اشاره به خودش، پاسخ داده بود: «آره، اون دقیقا همین جا در آمریکاست.»

الان ۴ ماه تا دیدار بزرگ ایران و آمریکا در کشتی آزاد باقی مانده و همگان امیدوارند دو تیم، نفر اول خود در هر وزن را برای حضور در این مسابقات اعزام کنند. اگر این طور شود و استیوسون و زارع در مسابقات حاضر باشند، با برگزاری دیدار بین قهرمان المپیک و قهرمان جهان، می توان پادشاه بلامنازع سنگین وزن دنیا در کشتی آزاد را در آن شب شناخت.

پاسخ دادن