بزودی کارت‌های ملی «ایرانی» تولید می‌شوند

صدور بیش از ۴۵میلیون کارت ملی هوشمند
اقتصاد برتر

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال گفت متولی آماده‌سازی بدنه کارت ملی ساخت داخل چاپخانه دولتی است. 

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ آبان ۹۷

سیف‌الله ابوترابی، آخرین وضعیت تعداد ثبت‌نام کنندگان کارت ملی هوشمند و تعداد کارت‌های صادر شده را تشریح کرد و گفت: تاکنون ۴۶میلیون و ۷۵۹هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت نام کرده‌اند و برای ۴۴ میلیون و ۳۳۷ هزار نفر نیز کارت کلی هوشمند صادر شده است. همچنین کمتر از ۱۵ میلیون نفر نیز باقی مانده‌اند که هنوز اقدامی برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمندشان انجام نداده‌اند.

 وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به کارت‌های ملی هوشمند ساخت داخل که قرار بود بزودی به تولید برسد اشاره کرد و گفت: متولی آماده‌سازی بدنه کارت ملی ساخت داخل چاپخانه دولتی است. همچنین تایید کننده مراحل فنی نظیر ایمنی، مقاومت و… یک شرکت داخلی بوده که این شرکت در حال بررسی این بدنه است تا در صورت مناسب بودن این بدنه به صورت انبوه تولید شود.

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال افزود: برای افرادی که تاکنون هیچگونه کارت ملی نداشته‌اند و یا افرادی که تازه به سن ۱۵سالگی رسیده‌اند نیز جهت صدور کارت ملی هوشمند تدابیری اندیشیده‌ شده است؛ اما کسانی که کارت قدیمی دارند و می‌خواهند کارت‌ ملی هوشمند دریافت کنند نیز به زودی پس از داخلی سازی بدنه کارت ملی به دستشان خواهد رسید.

*ایسنا

پاسخ دادن