بزک دوزک نامتعارف در پیرایش مردانه

اقتصادبرتر

روزگار سلمانی‌های مردانه که فقط مو کوتاه می‌کردند و نهایت دستی به ریش و سبیل می‌کشیدند، سال‌هاست گذشته و حالا خدمات آرایشگاه‌های مردانه آن‌قدر متنوع شده است که زمان‌گذاشتن در آن دست کمی از آرایشگاه‌های زنانه ندارد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، از گریم گرفته تا مانیکور و پدیکور ناخن‌های دست و پا و حتی تتوی ابرو، ویتامینه کردن و ماساژ صورت و رنگ مو و ریش انواع خدماتی است که در سالن‌های آرایش مردانه به‌ویژه آرایشگاه‌های لاکچری شمال شهر تهران انجام می‌شود.

این روز‌ها دست آرایشگران مردانه فقط به شانه و قیچی نمی‌رود بلکه انواع و اقسام خدمات پاکسازی پوست، لکه‌برداری، انواع ماساژ با روغن‌های مخصوص، قرینه‌سازی ابرو! و استفاده از دستگاه‌هایی مثل سولاریوم را هم در دستور کار خود قرار داده‌اند. البته اگر به این آرایشگاه‌ها می‌روید، پول کافی در جیب‌تان داشته باشید، چون آن‌جا نه‌تن‌ها قیمت‌های مصوب آرایشگاه‌های مردانه جوک است که بعضی خدمات اصلا در فهرست خدمات مصوب آرایشگاه‌های مردانه تعریف نشده است تا قیمت مصوب داشته باشد.

*پدیکور و ریباندینگ و کراتینه‌تراپی برای آقایان!

هرچه لاکچری‌تر، پرمشتری‌تر. این شعار یکی از سالن‌های زیبایی در یکی از برج‌های فرمانیه است. مشتریان این آرایشگاه معروف و لاکچری که قیمت‌هایش هم سر به فلک می‌گذارد، بچه‌پولدار‌های تهران، ورزشکاران و سلبریتی‌های زیادی هستند که هر خدماتی که مربوط به زیبایی و آرایش باشد، می‌توانند در این آرایشگاه پیدا کنند.

اولاپلکس، بوتاکس‌تراپی، کراتینه‌تراپی، صافی ژاپنی، گلت، پروتیین‌تراپی، ریباندینگ مو، آگاوه‌تراپی، آرگان‌تراپی، تریپل‌تراپی و. ازجمله خدماتی است که امروزه در آرایشگاه‌های مردانه مثل زنانه برای تقویت و رشد مو‌ها انجام می‌شود. کمترین خدماتی که در چنین آرایشگاه‌هایی انجام می‌شود «کراتینه‌تراپی» است که تقریباً هم مرسوم است، اما با هزینه‌های بالایی انجام می‌شود.

در حالی که نرخ مصوب برای انجام خدمات مربوط به اصلاح مردان (قیمت آرایشگری) از ۱۵ تا ۲۵‌هزار تومان است، اما در این آرایشگاه لاکچری و همانند‌های آن حتی یک اصلاح ساده هم بین ١۵٠ تا ٢٠٠‌هزار تومان هزینه در بردارد. البته مدیر آرایشگاه تأکید می‌کند که هر مشتری‌ای را نمی‌پذیرد. مشتریان این آرایشگاه ثابت هستند یا اینکه حتما باید معرف داشته باشند تا بتوانند از خدمات خاص و لاکچری این سالن بهره ببرند. مدیر این آرایشگاه تأکید می‌کند که مشتری‌های خاص این آرایشگاه باید حداقل از یک هفته قبل وقت رزرو کنند تا وقت برای مشاوره گرفتن داشته باشند.

طبق گفته مدیر این آرایشگاه، بیشتر آرایشگر‌های سالنش جزو حرفه‌ای‌ترین آرایشگران تهران هستند؛ حرفه‌ای هم از نظر مهارت و هم از نظر سطح درآمد.

سطح درآمد آرایشگر‌های این سالن از ماهی ٧‌میلیون آغاز می‌شود و دو نفر هم هستند که از بقیه باسابقه‌ترند و اغلب مشتریان معروف و لاکچری زیر دست آنها می‌نشینند.

یکی از آرایشگر‌های معروف این آرایشگاه می‌گوید برای هر بار اصلاح مو‌ها و کار‌هایی مثل کراتینه و ریباندینگ و پروتیین‌تراپی بین یک و نیم‌میلیون تا ٢‌میلیون تومان می‌گیرد. اگر هم قرار باشد خدماتی مثل مانیکور و پدیکور دست و پا اضافه شود که قیمت بالاتر می‌رود. نرخ پدیکور برای دست و پای آقایان در این آرایشگاه فوق لاکچری بین یک تا یک و نیم‌میلیون تومان است.

جالب است که این آرایشگر می‌گوید آقایانی که مدل عکاسی می‌شوند بیشتر متقاضی خدمات مانیکور و پدیکور ناخن هستند.

*پروتز مو چند؟

پروتز مو یکی دیگر از خدمات متفاوت آرایشگاه‌های مردانه است که برای پرپشت کردن مو یا حالت دادن آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته مشتری باید از چند روز قبل به سالن آرایشی مراجعه کند تا آرایشگر بتواند براساس جنس و رنگ مو‌های او، پروتز مناسب را تهیه کند.

قرار دادن پروتز روی سر مشتری هم چند ساعت از آرایشگر وقت می‌گیرد و به همین دلیل، سالن‌های آرایشی معمولا برای این کار بین یک‌میلیون تا ٢‌میلیون تومان از مشتری‌هایشان پول می‌گیرند.

تتوی ابرو با روش‌های جدیدی مانند فیبروز یکی دیگر از خدمات آرایشگاه‌های مردانه است و حداقل ٧٠٠ تا ٨٠٠‌هزار تومان قیمت دارد. آقایان این روش را برای پرپشت کردن یا تغییر حالت ابرویشان استفاده می‌کنند. تتوکار یک آرایشگاه مردانه که متعلق به یک بازیکن فوتبال است می‌گوید ابرو‌هایی که حالت اخم را تداعی کند، بین آقایان پرطرفدارتر است.

پاکسازی پوست به روش میکرونیدلینگ هم در آرایشگاه‌های مردانه باب است. روشی که در آن پوست خراش سطحی می‌خورد و لایه‌برداری می‌شود، سپس با ماسک‌های تقویت‌کننده بهبود پیدا می‌کند. این خدمات در آرایشگاه‌های مردانه بین ٨۵٠ تا یک‌میلیون و ١٠٠‌هزار تومان قیمت دارد.

*خدمات گریم برای آقایان

امروز کار‌هایی که برخی آرایشگاه‌ها در روز عروسی برای داماد انجام می‌دهند، دست‌کمی از مراحل آماده‌سازی عروس ندارد. یک آرایشگاه معروف در شهرک غرب که مشتریانش فوتبالیست‌ها و بچه پولدار‌های منطق مرفه‌نشین تهران هستند؛ درباره کار‌هایی که برای داماد‌ها انجام می‌دهد، می‌گوید: «ما مجبوریم به میل مشتری عمل کنیم. شاید باورتان نشود، اما فوتبالیست‌هایی هستند که حتی برای فعالیت‌های روزانه خود هم سراغ ما می‌آیند، تا در طول روز چهره مناسبی داشته باشند.»

او ادامه می‌دهد: برای این افراد از تکنیک‌های خاص گریم استفاده می‌کنیم و عیب و ایراد‌های صورت‌شان را می‌پوشانیم. این کار‌ها را برای داماد‌ها هم انجام می‌دهیم و کسی نمی‌تواند ایراد بگیرد که چرا یک داماد را برای روز عروسی به بهترین شکل آماده می‌کنید.

از مدیر آرایشگاه درباره قیمت آماده‌کردن یک داماد برای روز عروسی می‌پرسیم و او از بسته‌هایی با قیمت‌های متفاوت می‌گوید: «پکیج‌های مختلفی داریم. پکیج‌ها از خدمات معمولی شروع می‌شود که قیمت آنها از یک‌میلیون تومان آغاز می‌شود. یک پکیج VIP هم داریم که هزینه آن ٣ونیم‌میلیون تومان است و کار‌هایی مثل ویتامینه‌کردن مو، پروتز مو، استفاده از ماسک‌های درخشان‌کننده، متعادل‌سازی صورت و گریم در این پکیج جای می‌گیرند. در این پکیج دو مرحله لایه‌برداری و آبرسانی انجام می‌دهیم و بعد هم با استفاده از دستگاه، ویتامین‌های B، C و E را زیر پوست تزریق می‌کنیم. خدمات مش و های‌لایت هم برای مشتریان در صورت تمایل آنها داریم که هزینه‌شان خارج از پکیج محاسبه می‌شود.»

*سولاریوم و تتو ممنوع است

یکی از خدماتی که در سال‌های اخیر در آرایشگاه‌های مردانه رواج زیادی داشته، استفاده از دستگاه‌های سولاریوم و انجام خدمات تتو است. با اینکه بار‌ها به آرایشگاه‌های مردانه اخطار داده شده که نباید دستگاه سولاریوم داشته باشند و خدمات تتو انجام دهند، اما اغلب آنها همچنان این خدمات را ارائه می‌دهند. حمید-ی صاحب یک آرایشگاه مردانه در سعادت‌آباد که آرایشگر فوتبالیست‌های زیادی هم هست، می‌گوید: این روز‌ها سالن‌های آرایشگاه که مثل ما مشتریان سرشناس و معروف دارند، حتما باید دستگاه سولاریوم داشته باشند، چون این چیزی است که از ما می‌خواهند و حتما باید برای مشتریان فراهم کنیم. ماجرای تتوکردن هم که حسابی بین سلبریتی‌ها رواج پیدا کرده و آنها ترجیح می‌دهند همه خدمات مربوط به زیبایی را در یک سالن انجام دهند.

جالب است بدانید هر بار استفاده از دستگاه‌های سولاریوم از ١٠ تا ٢٠دقیقه انجام می‌شود و اگر دستگاه پیشرفته باشد، برای هر سانس بین ١۵٠ تا ٣٠٠‌هزار تومان است که البته اگر خدمات با ماساژ و روغن مخصوص همراه باشد، هزینه آن بیشتر می‌شود.

مصطفی گواهی، رئیس اتحادیه آرایشگاه‌های مردانه درباره تخلفاتی که در این آرایشگاه‌ها رخ می‌دهد می‌گوید: تخلفاتی که در آرایشگاه‌های مردانه اتفاق می‌افتد، واضح و مبرهن است. ما بار‌ها به آرایشگاه‌ها تذکر دادیم از آرایش و پیرایش خانم‌ها خودداری کنند، وگرنه مجوزشان باطل می‌شود. علاوه بر این از طرف دیگر کوتاه‌کردن مو‌ها با مدل‌های نامتعارف و معروف به شیطان‌پرستی هم غیرمجاز است و با آرایشگاه‌هایی که چنین مدل مو‌هایی روی سر مشتریان شان اجرا کنند، برخورد جدی می‌شود.

او ادامه می‌دهد: ارائه خدماتی مانند سولاریوم یا خالکوبی و برداشتن ابرو هم غیرمجاز است. اما اگر ارائه برخی خدمات مثل پوست و مو جنبه آرایشی نداشته باشد و به بهداشت مربوط شود، ایرادی ندارد. با این حال ما فعالیت‌های آرایشگاه‌های مردانه را زیر نظر داریم و با کوچکترین تخلفی برخورد می‌کنیم.

پاسخ دادن