بسته حمایتی استاندارد برای رفع موانع صنعت

تولید بیش از ۴۳ هزار دستگاه خودرو در ایران خودرو خراسان

بسته حمایتی سازمان ملی استاندارد ایران با هدف رفع مشکلات دست و پاگیر در صنعت برنامه‌ریزی شده است که بسیاری از نگرانی‌های امروز خودروسازان را رفع می‌کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران خودروسازی را صنعت استراتژیک و مهم کشور خواند و اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد پایبند به این موضوع است که تعامل ویژه‌ای با تولیدکنندگان در جهت حفظ حقوق مصرف کنندگان داشته باشد. پیروزبخت یاد آور شد: باید با تعامل و هم‌افزایی، خودروسازی را به سمت بهبود، افزایش و ارتقای کیفیت هدایت کنیم. وی خودروسازان را ترغیب کرد، برای نوسازی ناوگان حمل و نقل سنگین برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشند تا خلأ ناشی از آن با همت سازندگان داخلی رفع شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تصریح کرد: کیفیت خودرو مطالبه مردم است که باید با هم‌افزایی و هماهنگی‌های لازم، توقع و انتظارات را به نحو مطلوبی پاسخ داد. وی خاطر نشان کرد:‌ مشکلاتی وجود دارد، اما برخی از کانال‌های ضدانقلاب به دنبال سوءاستفاده از شرایط و سرکوب صنایع داخلی کشور هستند و پیشرفت‌های ما را در نظر نمی‌گیرند. در سال‌های اخیر رشد قابل توجهی در صنعت شکل گرفته که بی‌سابقه بوده است.

پیروزبخت تصریح کرد: وجود قطعات تقلبی یکی از چالش‌های صنعت خودرو است و باید برخی از قطعات به صورت انحصاری در اختیار خودروسازان قرار گیرد تا مانع ورود قطعات تقلبی شود که البته این نیاز به سازوکارهای خاص و برنامه‌ریزی دارد. برای کنترل قطعات تقلبی به کمک نهادهای مختلف نیاز است؛ با کمک گمرک، وزارت صمت و سازمان استاندارد، می‌توان بازار را کنترل کرد و این‌گونه قطعات بی‌کیفیت تقلبی را حذف کرد. منشأ و راه ورود این قطعات به کشور از کشورهای مختلفی است که با ایران معاملات دارند.

پاسخ دادن