بسته ویژه کانادا برای حمایت از مردم در شرایط کرونا

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در یک پیام تلویزیونی که با مردم کانادا صحبت می کرد گفت : دولت کانادا مبلغ ۸۲ میلیارد دلار معادل سه درصد تولید ناخالص ملی آمریکا را برای اجرای طرح های حمایتی و مقابله با کرونا اختصاص داده است .

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ اسفند ۹۸

ترودو که همسرش نیز به کرونا مبتلا شده است ، تا کید کرد دولت کانادا در شرایط شیوع کرونا در کنار مردم خواهد بود . وی از مردم خواست در خانه بمانند و مراقب اعضای خانواده و فرزندانشان باشند و در صورت نیاز به پزشک و پرستار دولت برای آنان دکتر و پرستار اعزام خواهد کرد . ترودو گفت : اگر تست کرونا شما مثبت شد و بستری شدید هر دو هفته یک بار پول تو جیبی به شما اختصاص خواهیم داد. اگر بچه داشته باشید ، مقرری کودکان را افزایش خواهیم داد. نخست وزیر کانادا گفت: کوید ۱۹ همه مردم کانادا را تحت تاثیر قرار داده است . کسب و کار را بطور موقت تعطیل کرده است . خیلی از مردم بخاطر کسب و کارهایشان نگران هستند . ما قبوض شما را پرداخت می کنیم و از بچه های شما محافظت می کنیم و اطمینان داشته باشید که دولت کانادا در این شرایط از مردم حمایت می کند. نخست وزیر کانادا گفت : قوانین بیمه قدیمی را بازنگری و بر اساس شرایط کرونا تنظیم می کنیم تا از شما حمایت کند. وی گفت : اگر کسب و کار کوچک دارید و قادر به پرداخت حقوق پرسنل خود نیستید ، ما آن را تامین خواهیم کرد تا کارکنان شما قادر به اداره زندگی خود باشند .

ترودو گفت : من امروز صبح با ترامپ رئیس جمهور آمریکا تلفنی صحبت کردم و هر دو توافق نمودیم بطور موقت مرزهای دو کشور را برای تردد مسافر و اقلام تجاری ببندیم تا زمانی که شرایط عادی شود .

ترودو گفت :  دولت فدرال امروز یک بودجه ۲۷ میلیاردی را به شهروندان کانادا و کسب و کارهای کوچکی  که از کرونا آسیب دیده اند اختصاص داده است . کمک های دولت فدرال به مردم قرار است از طریق برنامه‌هایی همچون بیمه کاری و Canada Child Benefit که هم‌اکنون در حال اجرا است میان شهروندان توزیع شود. کمک مالی تعیین شده بسیار چشمگیر و جامع خواهد بود و به شهروندان کمک می‌کند تا هزینه‌هایی از جمله اجاره ‌بهای مسکن، خرید غذا و لوازم ضروری و سایر نیازهای خود را با آن تامین کنند. ترودو همچنین تسهیلاتی برای تاخیر  در دریافت مالیات از مردم در نظر گرفته است . وی گفت : در این شرایط سخت، هیچ کانادایی نباید نگران پرداخت اجاره یا خرید خوارو بار خود باشد و دولت نیاز آنان را تامین خواهد کرد. تردو گفت ما کشاورزان ، بی خانمان ها و جوانانی را که از کرونا آسیب دیده اند را حمایت خواهیم کرد . وی تاکید کرد، خسارت افرادی را که بخاطر عدم صدور کالا به آمریکا و سایر کشور ها متضرر شده اند را جبران خواهیم کرد. دولت کانادا همچنین بیش از ۳۸ میلیارد دلار برای معافیت های مالیاتی برای خانوارها و کسب‌ و کار مردم در نظر گرفته است. ترودو گفت : دولت آماده انجام اقدامات بیشتر است. تعداد مبتلایان به کرونا در کانادا بیش از ۶۰۰ نفر و تعداد جان باختگان ۹ نفر اعلام شده است.

پاسخ دادن